SuperLiga: Zespół Fabiana Drzyzgi przegrał starcie z Jenisej Krasnojarsk

Lokomotiw Nowosybirsk, w składzie z naszym rozgrywającym, poniósł porażkę w meczu 12. kolejki rosyjskiej SuperLigi. Tym razem podopieczni Płamena Konstantinowa musieli uznać wyższość drużyny z Krasnojarska.

Pierwszy set rozpoczął się od wyrównanej gry między drużynami z minimalną przewagą drużyny Jenisej Krasnojarsk. W drugiej połowie drużyna gospodarzy powiększyła swoje prowadzenie. Lokomotiw Nowosybirsk nie był już w stanie odrobić strat. Inauguracyjna partia meczu zakończyła się zwycięstwem ekipy z Krasnojarska (25:19).

Druga odsłona meczu była bardzo podobna do poprzedniej. Cały czas przewagę utrzymywali gospodarze, choć Lokomotiw Nowosybirsk miał duże szanse na wyrównanie przy stanie 13:12. W końcówce Jenisej Krasnojarsk wypracował sobie pięciopunktową przewagę. Ostatecznie również drugi set rozstrzygnęli na swoją korzyść gospodarze (25:20).

Trzeci set był bardzo zacięty, gdyż przyjezdnym zależało na tym, aby przedłużyć rywalizację. W pewnym momencie Lokomotiw Nowosybirsk osiągnął dwa punkty przewagi nad rywalem i miał dużą szansę na wygranie tej partii. Jenisej Krasnojarsk zdobył jednak cztery punkty z rzędu, co pozwoliło mu chwilę później wygrać cały mecz (25:23).

Fabian Drzyzga poprowadził grę swojej drużyny we wszystkich setach, zdobywając także jeden punkt blokiem.

Jenisej Krasnojarsk – Lokomotiw Nowosybirsk 3:0 (25:19, 25:20, 25:23)

Następny mecz Lokomotiw Nowosybirsk rozegra 21 stycznia 2020 roku z Jugrą Samotłor Niżniewartowsk.

Autor: Karolina Żurawska
Źródło: lokovolley.com