SuperLiga: Porażka drużyny Muzaja na wyjeździe

Zespół Macieja Muzaja poniosł kolejną porażkę w rosyjskiej SuperLidze. Tym razem, na wyjeździe, musiał uznać wyższość drużyny Fakieł Nowy Urengoj.

Fakieł Nowy Urengoj już na samym początku meczu wypracował sobie kilkupunktową przewagę. Zawodnicy Gazprom-Jugry Surgut wyrównali do stanu 11:11. Chwilę później zdobyli trzy punkty z rzędu, z czasem uzyskując coraz większe prowadzenie w końcówce seta. Ostatecznie premierowa partia zakończyła się pewnym zwycięstwem drużyny z Surgutu (18:25).

Drugi set był bardziej wyrównany. Żadnej z ekip przez dłuższy czas nie udawało się wypracować większej przewagi. W pewnym momencie Gazprom-Jugra Surgut zdobył pięć punktów pod rząd. Przyjezdni nie byli jednak w stanie wykorzystać osiągniętej przewagi. Ta odsłona zakończyła się zwycięstwem drużyny Fakieł Nowy Urengoj (25:18).

Kolejna partia meczu rozpoczęła się od prowadzenia gospodarzy. Liczne błędy zawodników z Surgutu uniemożliwiały im podjęcie równorzędnej walki z przeciwnikiem, do którego tracili już siedem punktów przy stanie 10:17. W końcówce udało im się jednak odrobić część strat, ale to Fakieł Nowy Urengoj mógł cieszyć się ze zwycięstwa w trzecim secie (25:21).

Na początku czwartej odsłony Gazprom-Jugra Surgut wypracował sobie dwupunktową przewagę. Gospodarze jednak wyrównali do stanu 10:10. Z czasem powiększyli swoje prowadzenie, którego nie oddali już do końca trwania meczu. Zakończył on się zwycięstwem drużyny gospodarzy, którzy górowali nad przeciwnikiem aż sześcioma punktami (25:19).

Fakieł Nowy Urengoj – Gazprom-Jugra Surgut 3:1 (18:25, 25:18, 25:21, 25:19)

Maciej Muzaj pojawił się na boisku we wszystkich czterech setach, zdobywając 18 punktów przy 50% skuteczności w ataku.

Następny mecz Gazprom-Jugra Surgut rozegra 21 grudnia 2019 roku o godz. 14:00 z Biełogorje Biełgorod.

Autor: Karolina Żurawska
Źródło: gazprom-ugra.ru