SuperLiga: Pierwsze zwycięstwo drużyny Macieja Muzaja

Gazprom-Jugra Surgut odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w rosyjskiej SuperLidze. We własnej hali w trzech setach pokonała NOWĘ Nowokujbyszewsk.

Początkowo trwała walka punkt za punkt między drużynami z minimalną przewagą gospodarzy. Przy stanie 6:5 Gazprom-Jugra Surgut odskoczyła na dwa punkty. Prowadzenie utrzymała już do końca trwania pierwszego seta, z czasem coraz bardziej je powiększając. Siatkarze z Surgutu wygrali pierwszą odsłonę meczu z pięciopunktową przewagą nad przeciwnikiem (25:20).

Drugiego seta lepiej rozpoczęła NOWA Nowokujbyszewsk. Dopiero przy stanie 9:9 gospodarze zaczęli kontrolować wynik, zostawiając przeciwnika daleko w tyle. Przyjezdni mieli szansę na doprowadzenie do remisu, kiedy to dzięki skutecznym zagrywkom udało im się zdobyć trzy punkty z rzędu. Ostatecznie druga partia meczu również zakończyła się zwycięstwem Gazpromu-Jugry Surgut (25:20).

Trzeci set był popisem umiejętności siatkarzy z Surgutu, którzy górowali nad przeciwnikiem we wszystkich elementach gry. NOWA Nowokujbyszewsk nie była w stanie podjąć równorzędnej walki z rywalem, któremu w pewnym momencie udało się zdobyć osiem punktów z rzędu. Gazprom-Jugra Surgut bez żadnego problemu wygrała seta, co pozwoliło drużynie zapisać na swoje konto pierwsze zwycięstwo w tym sezonie (25:14).

Maciej Muzaj po raz kolejny zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Ogółem zdobył 22 punkty przy 60% skuteczności w ataku.

Następny mecz Gazprom-Jugra Surgut rozegra na wyjeździe 9 listopada 2019 roku o godzinie 13:00 z drużyną Ural Ufa.

Gazprom-Jugra Surgut – NOWA Nowokujbyszewsk 3:0 (25:20, 25:20, 25:14)

Autor: Karolina Żurawska
Źródło: opracowaniewłasne/gazprom-ugra.ru