SuperLiga: Pierwsza wygrana Drzyzgi w Pucharze CEV

Lokomotiw Nowosybirsk, w składzie z Fabianem Drzyzgą, rozpoczął udział w Pucharze CEV od zwycięskiego starcia z francuską drużyną Chaumont VB 52.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany, obie drużyny na zmianę traciły i zdobywały przewagę. Przy stanie 14:13 Lokomotiw Nowosybirsk wywalczył sobie trzypunktowe prowadzenie, którego nie oddał już do końca trwania tej odsłony meczu, a  z czasem nawet je powiększył. Chaumont VB 52 odrobił część strat, ale ostatecznie premierowa partia zakończyła się zwycięstwem rosyjskiego zespołu (25:22).

Druga odsłona rozpoczęła się od pewnego prowadzenia siatkarzy Lokomotiwu Nowosybirsk, którzy w pewnym momencie odskoczyli od rywala na pięć punktów, a później powiększyli przewagę o następne kilka oczek. Liczne błędy francuskiego zespołu sprawiły, że rywale dominowali w każdym elemencie gry. Ten set również zakończył się zwycięstwem siatkarzy z Nowosybirska (25:13).

Na inaugurację trzeciej partii Lokomotiw Nowosybirsk wypracował sobie kilkupunktową przewagę, Chaumont VB 52 przez większą część seta cały czas musiał gonić wynik. Przy stanie 17:11 francuski zespół zdobył cztery punkty z rzędu i częściowo zminimalizował straty. W końcówce wynik rozstrzygnęli na swoją korzyść siatkarze Lokomotiwu Nowosybirsk, którzy mogli się cieszyć ze zwycięstwa w całym meczu (25:20).

Lokomotiw Nowosybirsk – Chaumont VB 52 3:0 (25:22, 25:13, 25:20)

Fabian Drzyzga wyszedł na boisko w pierwszej szóstce, ale w trzecim secie został zmieniony przez Konstantina Abaeva.

Następny mecz Lokomotiw Nowosybirsk rozegra 14 grudnia 2019 roku o godz. 18:00 z zespołem Dynamo-LO.

Autor: Karolina Żurawska
Źródło: lokovolley.com