SuperLiga: Kolejne zwycięstwo zespołu Bartosza Bednorza

Zenit Kazań z Bartoszem Bednorzem w składzie zwyciężył na własnym terenie w hicie 5. kolejki rosyjskiej Superligi. Drużyna z Kazania pokonała Kuzbass Kemerowo w trzech setach.

Na spotkanie zespołu Polaka z drużyną z Kemerowa kibice czekali z niecierpliwością licząc na interesujący pojedynek. Premierowa partia odznaczała się zdecydowaną dominacją zawodników z Kazania, którzy już na początku uzyskali wysokie prowadzenie (8:3, 12:6). Ostatecznie gospodarze wygrali pierwszego seta 25:19. Początkowo w drugiej odsłonie ponownie dominował zespół z Kazania (6:2, 10:7). W połowie gościom udało się odrobić straty (18:18). W końcówce więcej zimnej krwi zachował zespół Polaka zwyciężając 25:21. Trzecia partia była najbardziej wyrównana, a o jej rozstrzygnięciu zadecydowała gra na przewagi. Ostatecznie to drużyna z Kazania zwyciężyła 28:26 i dopisała na swoje konto trzy punkty. Zespół Bednorza zajmuje obecnie pozycję lidera w rosyjskiej Superlidze.

Bartosz Bednorz zdobył w tym spotkaniu 10 punktów (7 w ataku przy 54% skuteczności, 1 blokiem i 2 zagrywką).

Zenit Kazań – Kuzbass Kemerowo 3:0 (25:19, 25:21, 28:26)

Autor: Alicja Rejowska
Źródło: zenit-kazan.com