SuperLiga: Ekipa Macieja Muzaja pokonała zespół z Biełgorodu

W ostatnim meczu przed dłuższą przerwą w rozgrywkach, drużyna Macieja Muzaja podjęła u siebie Biełogorje Biełgorod. Zacięte spotkanie ostatecznie rozstrzygnął na swoją korzyść Gazprom-Jugra Surgut.

Premierowa partia meczu rozpoczęła się od walki punkt za punkt, obie drużyny na zmianę traciły i zdobywały niewielką przewagę nad przeciwnikiem. Przy stanie 9:8 gospodarze wyszli na pewne prowadzenie. Przyjezdnym udało się jednak wyrównać i wypracować przewagę w końcówce seta. Ostatecznie to właśnie Biełogorje Biełgorod mógł cieszyć się ze zwycięstwa w tej partii meczu (22:25).

Gazprom-Jugra Surgut zainaugurował drugiego seta. Wykorzystując błędy przeciwnika, szybko wypracował sobie kilkupunktowe prowadzenie. Biełogorje Biełgorod największe szanse na wyrównanie miał przy stanie 14:13, ale ostatecznie zawodnikom z Surgutu udało się utrzymać przewagę. Ta partia zakończyła się wygraną gospodarzy, którzy doprowadzili do remisu w meczu (25:22).

Trzecia odsłona meczu to była całkowita dominacja Gazprom-Jugry Surgut. Od stanu 3:3 zespół cały czas powiększał swoją przewagę. W pewnym momencie zdobył nawet dziesięć punktów z rzędu. Zawodnicy Biełogorje Biełgorod byli tylko tłem dla grającej niemal bezbłędnie drużyny gospodarzy, którzy wygrali kolejnego seta z aż dziewiętnastopunktową przewagą nad przeciwnikiem (25:6).

Czwarty set rozpoczął się od dwupunktowego prowadzenia drużyny gospodarzy, które z czasem coraz bardziej powiększyli. Przy stanie 10:10 Biełogorje Biełgorod wypracował sobie kilka punktów z rzędu i objął prowadzenie. W końcówce Gazprom-Jugra Surgut odrobił dużą część strat. Jednak ta odsłona zakończyła się zwycięstwem przyjezdnych, którzy doprowadzili do tie-breaka (23:25).

Po rozpoczęciu tie-breaka, Gazprom-Jugra Surgut wyszedł na dwupunktowe prowadzenie. Biełogorje Biełgorod momentami miał duże szanse na to, aby doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie set, a zarazem cały mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Surgutu po zaciętej i długiej grze na przewagi (23:21).

Maciej Muzaj w całym meczu zdobył 28 punktów, będąc najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu.

Gazprom-Jugra Surgut – Biełogorje Biełgorod 3:2 (22:25, 25:22, 25:6, 23:25, 23:21)

Następny mecz Gazprom-Jugra Surgut rozegra 18 stycznia 2020 roku na wyjeździe z Dynamo Moskwa.

Autor: Karolina Żurawska
Źródło: gazprom-ugra.ru