Stephane Antiga został trenerem Developresu SkyRes Rzeszów

ONICO Warszawa nie przedłużyło kontraktu z trenerem zespołu, Stephanem Antigą. Od nowego sezonu francuski szkoleniowiec obejmie żeński zespół z Rzeszowa. 

Antiga to szkoleniowiec, który w tym roku z ekipą z Warszawy, wywalczył srebro mistrzostw Polski. Jednak głośno stało się o nim, gdy w 2014 roku wraz z reprezentacją Polski mężczyzn wywalczył złoto mistrzostw świata. Przez rok prowadził także reprezentację Kanady.

Szkoleniowiec nie ukrywa, że podjęcie się wyzwania prowadzenia żeńskiego klubu wymagało od niego chwili zastanowienia, lecz nie jest to pierwsza sytuacja, gdy taki klub składa mu ofertę. – ” Oczywiście, że miałem wątpliwości. Ale wiele rzeczy przemawiało za tym, aby spróbować. To coś nowego, wyzwanie, a lubię się ich podejmować. Na tak przemawiały też warunki pracy, miasto, hala, kibice, drużyna. Wszystko mi się podoba” – wyliczał Francuz.

Wiele mówiło się o tym, że francuski szkoleniowiec ma poprowadzić drużynę aktualnego mistrza Polski, stawiano także na Paris Volley, jednak sam Antiga zdementował te plotki. Wiadomo już jednak, że poorawdzi klub z Rzeszowa, a jego asystentem będzie Bartłomiej Dąbrowski, który do tej pory pełnił funkcję drugiego szkoleniowca.

Autor: Julia Białasik 
Źródło: polstsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*