Sprzeciw siatkarzy wobec FIVB

Od dłuższego czasu siatkarze, którzy grają w klubach i dodatkowo reprezentują swoje kraje w rozgrywkach reprezentacyjnych, mają przeładowane terminarze. Mimo wielu protestów, władze Międzynarodowej Federacji Siatkówki nie podjęły żadnych działań, aby to zmienić.

W tym roku na reprezentantów swoich krajów, oprócz sezonu klubowego, czekają trzy duże turnieje: Liga Narodów, turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 i Mistrzostwa Europy. Czeka ich więc do rozegrania nawet 90 spotkań. Duża ilość meczów do rozegrania zwiększa ryzyko wystąpienia kontuzji u zawodników. Udział we wszystkich tych rozgrywkach wiążę się również z częstymi podróżami i to na spore odległości. Nie sprzyja to wypoczynkowi i regeneracji wyczerpanym fizycznie siatkarzom.

Według doniesień „La Gazetta dello Sport”, przedstawiciele najsilniejszych drużyn na świecie przedstawili FIVB propozycję spotkania, a także napisali zbiorczy list do zarządu FIVB z prośbą o zmianę kalendarza reprezentacyjnego. Podpisało się po nim wiele gwiazd: Bruno Rezende, Ivan Zaytsev, Simone Giannelli, Benjamin Toniutti, Kevin Tillie, Dmitrij Muserski, Georg Grozer, Saeid Marouf, Micah Christenson, a także kapitan polskiej reprezentacji, Michał Kubiak.

W zeszły piątek odbyło się spotkanie wybranych przedstawicieli w Bolonii. Z działaczami FIVB spotkali się Zaytsev, Rezende, Christenson i Tillie, a wspierali ich dyrektor generalny Ligi Włoskiej Massimo Righi, prezydent Diatec Trentino Diego Mosna i przedstawiciel włoskiej Federacji Piłki Siatkowej Samuele Papi. Jednym z reprezentantów władz Światowej Federacji Siatkówki był były brazylijski siatkarz Giba, przewodniczący Komisji Zawodników FIVB. Na razie nie podjęto żadnych konkretnych decyzji, a kolejne zaplanowane spotkanie ma się odbyć w Lozannie.

Autor: Karolina Żurawska
Źródło: www.polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*