Sportowiec Roku – Bartosz Kurek

Pierwszy raz w historii Plebiscytu Przeglądu Sportowego nagrodę dla Sportowca Roku odebrał siatkarz. Na to miano zasłużył sobie Bartosz Kurek. Tuż za nim znalazł się Kamil Stoch, a trzecią pozycję zajął kolega Bartosza Kurka z reprezentacji, Michał Kubiak. 

Gala Mistrzów Sportu przesiąknięta była polską siatkówką. Po tym jak tytuł dla Trenera Roku zdobył Vital Heynen, a Drużyną Roku okrzyknięto zespół biało-czerwonych siatkarzy, przyszła kolej na utytułowanie Bartosza Kurka. Zawodnik, który podczas zeszłorocznego mundialu mocno przyczynił się do obrony przez Polskę tytułu Mistrza Świata, a także został wybrany MVP całego turnieju, teraz został doceniony przez telewidzów i kibiców.

„Byłbym naiwniakiem i głupcem, gdybym myślał, że to nagroda tylko i wyłącznie dla mnie. Panowie, złota drużyno, to dla was! Dziękuję wam za to, co robicie na boisku. Kamil, jesteś Bogiem, a ja tutaj tylko na chwilkę wskoczyłem. Mam nadzieję, że w Tokio ta sama grupa zrobi coś wielkiego i będziemy mogli się tu znowu spotkać” – przyznał Bartosz Kurek w momencie odbierania nagrody.

Atakujący reprezentacji Polski został pierwszym siatkarzem, który zwyciężył w Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu. Nigdy wcześniej nie udało się to żadnemu przedstawicielowi tej dyscypliny.

Wyróżniony został też kapitan kadry biało-czerwonych, Michał Kubiak. Zajął on trzecie miejsce.

Autor: Agnieszka Piasecka
Źródło: informacja własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*