PlusLiga: Ślepsk Malow Suwałki zwyciężył w trzech setach na wyjeździe.

W 2. kolejce PlusLigi 2020/21 zespół Indykpolu AZS Olsztyn zmierzył się na własnym terenie z drużyną Ślepsk Malow Suwałki. Ze zwycięstwa w meczu cieszyli się goście.

Mecz od udanego ataku rozpoczął zespół z Suwałk. Remis 1:1 pojawił się na tablicy wyników po ataku Żalińskiego po skosie. Takvam udanym blokiem zapewnił drużynie z Suwałk kolejny punkt (4:2). Schott zakończył długą akcje atakiem w aut (6:3). Concepcion uderzył ze środka zmniejszając przewagę rywali do jednego oczka (9:8). Schott uderzył po skosie wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie (12:11). Bołądź huknął z prawego skrzydła zdobywając dla swojej drużyny osiemnasty punkt. Rudzewicz wprowadził piłkę do gry, Schott przyjął na palce, a Schulz zaatakował ze skrzydła (23:21). Piłkę setową dla suwalczan wywalczył Sapiński atakiem ze środka. Szalę zwycięstwa na swoją stronę w premierowej partii przechylili goście zwyciężając 25:22.

Drugą partię od autowego ataku rozpoczęła drużyna gospodarzy. Waliński zaatakował po palcach i drużyna z Suwałk wyszła na dwupunktowe prowadzenie (2:0). Remis 6:6 pojawił się na tablicy wyników po ataku Teryomenko. Rousseaux zaatakował i zmniejszył przewagę gospodarzy do jednego oczka (10:9). Żaliński wprowadził piłkę do gry, Rousseaux przyjął, a następnie zakończył akcję atakiem z drugiej linii (12:12). W kolejnych akcjach drużyny grały punkt za punkt (14:14). Waliński wykorzystał dziurę w bloku rywali i umieścił piłkę w boisku (21:19). Concepcion zaatakował ze środka (23:20). Bołądź huknął z lewego skrzydła i zakończył drugiego seta 25:21.

Waliński zaatakował z przechodzącej i zapewnił gościom przewagę na początku partii (2:1). W kolejnych akcjach drużyny grały punkt za punkt (5:5, 7:7). Schott mocno uderzył i gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie (12:10). Gracze z Suwałk zablokowali atak Poręby ze środka i na tablicy wyników pojawił się remis 13:13. As serwisowy Poręby zapewnił olsztynianom prowadzenie (16:15). Końcówka trzeciej partii była wyrównana (20:20, 22:22). Ostatecznie ze zwycięstwa w tym secie i w całym meczu mogli cieszyć się goście 29:27. 

Indykpol AZS Olsztyn – Ślepsk Malow Suwałki 0-3 (22:25, 21:25, 27:29) 

MVP: Bartłomiej Bołądź

Indykpol AZS Olsztyn: Gruszyński, Droszyński, Stępień, Schulz, Teryomenko, Concepcion, Poręba, Kapica, Schott, Żaliński

Ślepsk Malow Suwałki: Tuaniga, Filipowicz, Takvam, Bołądź, Sapiński, Rudzewicz, Waliński, Rousseaux

Autor: Alicja Rejowska
Źródło: Informacja własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*