Siatkówka reprezentacyjna znów zawita do Radomia

W środę w Urzędzie Miejskim w Radomiu odbyło się spotkanie pomiędzy przedstawicielami siatkarskiej federacji oraz władzami lokalnymi Radomia. Obie strony podpisały porozumienie dotyczące współpracy w sezonie reprezentacyjnym 2019.

W nadchodzącym roku Radom będzie gospodarzem spotkań Siatkarskiej Ligi Narodów kobiet a także meczu towarzyskiego reprezentacji męskiej. Jak wyjaśniono na konferencji prasowej jest to krok w stronę przywrócenia do Radomia siatkówki na poziomie narodowym.

Fot. PZPS

W imieniu PZPS dokumenty podpisali – Jacek Sęk, wiceprezes PZPS oraz Tomasz Karasiński, sekretarz związku. Radom reprezentowali Radosław Witkowski – prezydent miasta oraz Grzegorz Janduła – prezes MOSiR

Na konferencji prasowej obie strony podkreśliły szczególną rolę jaką siatkówka odgrywa w Radomiu oraz radość z powstawania nowych obiektów sportowych tworzonych z myślą o siatkówce

Promocja sportu, także przez samorządy, jest niezwykle ważna, ale jest i druga strona tego medalu, czyli promocja poprzez sport. Radom podjął ważne, długofalowe decyzje i postawił właśnie na taki rodzaj promocji. To, że szczególne miejsce w tej strategii promocyjnej zajmuje właśnie siatkówka jest dla nas dużym powodem do radości i nie jest przypadkiem, ale wynika z potencjału naszej dyscypliny. – skomentował podjęta decyzje Tomasz Karasiński.

Prezydent Radomia nawiązał z kolei do wspaniałej postawy kibiców na meczach ligowych oraz wyraził przekonanie że równie dobra atmosfera będzie panować podczas przyszłorocznych rozgrywek na poziomie reprezentacyjnym – Jesteśmy sprawdzonym organizatorem wielu sportowych imprez, a radomska publiczność doskonale zna się na siatkówce, co gwarantuje znakomitą atmosferę na trybunach podczas zaplanowanych spotkań. 

Autor: Paulina Modzelewska
Źródło: pzps.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*