Siatkarze Trefla Gdańsk zaserwowali dla Hospicjum

W niedzielę 9 czerwca w hali Gdańskiego Ośrodka Sportu został rozegrany Turniej Siatkarski „Serwuj dla Hospicjum”, zorganizowany z inicjatywy Wojciecha Grzyba – kapitana „gdańskich lwów”.

fot. Paulina Pioch, VolleyFlash.pl

 

W turnieju charytatywnym wzięło udział 6 drużyn. Turniej rozpoczął się o godz. 9. Rozgrywki przeprowadzono w systemie brazylijskim, aby każdy zespół rozegrał przynajmniej dwa mecze. Rywalizacja toczyła się do dwóch wygranych setów – pierwsze dwa do 25 punktów, a trzeci do 15 oczek. Zespoły rywalizowały ze sobą w dwóch grupach, a następnie toczyły się walki półfinałowe i o miejsca na podium.

Ostatnie miejsce zajęła drużyna GPEC i Przyjaciele, piątą pozycję uzyskali Przyjaciele Hospicjum ze Straszyna, a na czwartym miejscu uplasowała się drużyna AXIS. Brązowy medal trafił do zespołu Port Gdańsk, natomiast o złoto walczyły InterMarine Team oraz Volley Gdańsk. W ostatecznym rozrachunku InterMarine Team pokonało Volley Gdańsk, zyskując przepustkę do meczu z drużyną Przyjaciół Wojciecha Grzyba. Zespół Wojciecha Grzyba wygrał z InterMarine Team w setach 2:1.

fot. Paulina Pioch, VolleyFlash.pl

W drużynie Wojciecha Grzyba wystąpili reprezentanci „gdańskich lwów” – libero Fabian Majcherski oraz przyjmujący Miłosz Hebda, a także Jan Tomczak (MKS Ślepsk Suwałki) i Łukasz Kalinowski (Trefl Lębork). Co ciekawe, na turnieju pojawił się również Piotr Graban – asystent trenera Andrei Anastasiego z sezonu 2018/2019, popularyzator siatkówki i promotor aktywności fizycznej. Reprezentował on barwy amatorskiej drużyny InterMarine Team, a tuż po rozgrywkach turniejowych zagrał z zespołem Wojciecha Grzyba.

Autor: Paulina Pioch
Źródło: oprac. własne

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*