Siatkarze dostaną obiecane premie

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Radzie Ministrów oraz niektórych innych ustaw. Dzięki temu premier będzie mógł przyznawać nagrody specjalne. Jednymi z pierwszych, którzy z tego skorzystają są siatkarze reprezentacji Polski, którzy jeszcze w październiku 2018 roku mieli obiecane premie.

Ustawa z dnia 31 stycznia 2019 roku ma na celu umożliwienie prezesowi Rady Ministrów przyznawania osobom fizycznym, w szczególnie uzasadnionych przypadkach, nagród specjalnych ze środków rezerwy ogólnej budżetu państwa. Na taką nagrodę zasługiwać będą osoby, które osiągnęły wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe lub z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

Zmianie uległa także ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przewiduje ona zwolnienie przyznanej przez premiera nagrody specjalnej z podatku dochodowego od osób fizycznych. Nagroda ta nie będzie także wliczana do dochodu.

Z dotacji skorzysta Polski Związek Piłki Siatkowej. Jeszcze w październiku 2018 roku premier Mateusz Morawiecki obiecał mu kwotę 15 mln zł. Część tej sumy ma zostać przeznaczona na premie dla zawodników i sztabu szkoleniowego, którzy zdobyli mistrzostwo świata, broniąc tym samym tytułu z 2014. Obowiązująca wówczas ustawa uniemożliwiała wywiązanie się z obietnicy.

Autor: Agnieszka Piasecka
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*