Siatkarskie Plusy rozdane

Polska siatkówka obchodzi swoje 90-lecie. Z tej okazji wybito złote medale, które wręczono wszystkim osobistościom mającym wpływ na rozwój tej dyscypliny – mistrzom świata, mistrzom olimpijskim sprzed lat.

Uroczystość prowadził były reprezentant Polski – Łukasz Kadziewicz, była reprezentantka Polski – Małgorzata Glinka-Mogentale oraz dziennikarz Polsatu Sport – Jerzy Mielewski.

W pierwszej kolejności na uroczystości odznaczeni zostali wybitni reprezentanci Polski. Na nagrodę zasłużył Piotr Gruszka, który w swojej karierze rozegrał 450 spotkań dla kadry, zdobył złoty i brązowy medal ME oraz srebro mistrzostw świata. Wyróżniona została też Magdalena Śliwa z dorobkiem 359 meczów i dwukrotnym mistrzostwem Europy.

Następnie nagrody otrzymali: brązowe medalistki igrzysk olimpijskich w 1964 i 1968 roku, trener Benedykt Krysik, mistrzowie świata 1974 i mistrzowie olimpijscy 1976, złote medalistki czempionatu Starego Kontynentu w 2003 i 2005 roku, a także mistrzowie świata z 2014 i 2018 roku.

Poza ważnymi osobami ze świata siatkarskiego, na gali pojawił się też prezydent Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV), Serb Aleksandar Boricić, a także prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda.

Za te wszystkie emocje, zwycięstwa, niezwykłe akcje, którymi zachwycamy się cały czas. Za wszystko to, co przez te lata przynieśli państwo nam, swoim rodakom, ale przede wszystkim polskiemu państwu, rozsławiając Rzeczpospolitą, idąc dumnie pod biało-czerwoną flagą, za to że dzięki wam mogliśmy słuchać „Mazurka Dąbrowskiego”, za to, że przeszliście do historii Polski i polskiego sportu. Dziś jest okazja, by wam za to wszystko podziękować” – stwierdził w swoim przemówieniu Duda.

Autor: Agnieszka Piasecka
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*