Sezon PlusLigi, Ligi Siatkówki Kobiet oraz KRISPOL 1. Ligi oficjalnie zakończony

W wyniku rozmów i konsultacji Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki S.A podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek PlusLigi, Ligi Siatkówki Kobiet oraz KRISPOL 1. Ligi.

PlusLiga bez Mistrza Polski

W przypadku PlusLigi sezon rozgrywkowy 2019/2020 postanowiono zakończyć na etapie, jaki rozegrany został do 12 marca 2020 roku. Postanowiono nie przyznawać tytułu mistrza Polski. Kolejność drużyn zostanie ustalona według liczby zdobytych punktów meczowych, bez ukończenia fazy zasadniczej rozgrywek. Trzy czołowe drużyny w klasyfikacji otrzymają prawo rywalizowania w Lidze Mistrzów sezonu 2020/2021. Ustalono również, że BKS Visła Bydgoszcz (ostatnia w tabeli rozgrywek drużyna PlusLigi) traci uprawnienie do udziału w rozgrywkach PlusLigi oraz status klubu – członka PlusLigi. O awans do PlusLigi w sezonie 2020/2021 ubiegają się dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn, czyli Stal Nysa i BBTS Bielsko-Biała. Oba kluby zostaną poddane audytowi. W przypadku, gdyby wymienione zespoły nie spełniły wymogów takiemu samemu audytowi poddana zostanie Visła Bydgoszcz, która tym samym będzie miała szansę pozostać w PlusLidze.

Bez medali w KRISPOL 1. Lidze

Rozgrywki KRISPOL 1. Ligi postanowiono zakończyć  na etapie rozegranym do 14 marca 2020 roku (bez pełnej fazy zasadniczej sezonu 2019/2020). Zdecydowano, że nie zostanie przyznany tytuł mistrza, a kolejność drużyn w tabeli zostanie ustalona według liczby zdobytych punktów meczowych (bez ukończenia fazy zasadniczej rozgrywek). Dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny będą walczyć o awans do PlusLigi. Spadek zaliczą natomiast drużyny SPS Chrobry Głogów oraz SMS PZPS I Spała.

Grupa Azoty Chemik Police z tytułem Mistrza Polski

W Lidze Siatkówki Kobiet zapadła decyzja o zakończeniu rozgrywek 2019/2020 po pełnej fazie zasadniczej sezonu (bez rozgrywania fazy play-off). W związku z tym Zarząd zdecydował, że tytuł Mistrza Polski zostanie przyznany, a trzy czołowe zespoły otrzymają medale mistrzostw Polski. Kolejność pozostałych drużyn zostanie ustalona według liczby zdobytych punktów meczowych po zakończeniu fazy zasadniczej. Grupa Azoty Chemik Police oraz Developres SkyRes Rzeszów mają prawo do rywalizowania w Lidze Mistrzyń sezonu 2020/2021. Sytuacja spadków i awansów prezentuje się podobnie jak w przypadku rozgrywek męskich. Uprawnienia do gry w LSK traci zespół Wisła Warszawa. Natomiast awans będą ubiegać się Joker MEKRO ENERGOREMONT Świecie i UNI Opole.

Autor: Alicja Rejowska
Źródło: plusliga.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*