Serie A: Zwycięstwo Leona, przegrane pozostałych Polaków

Weekendowe rozgrywki 17. kolejki Serie A nie zakończyły się szczęśliwie dla polskich zawodników. Zwycięstwo odniósł Wilfredo Leon, przegrane zaliczyli Bartosz Bednorz, Michał Kędzierski i Wojciech Włodarczyk.

Wygrana Perugii w hicie kolejki

Sir Safety Conad Perugia pokonała drużynę Cucine Lube Civitanowy 3:1, prezentując się znacznie lepiej, niż tydzień wcześniej. W pierwszym secie były bardzo niewielkie różnice punktowe. Drużyny trzymały się bardzo blisko. Pod koniec jednak lepsza okazała się Perugia, wygrywając 25:23. Drugi set był jeszcze bardziej zacięty. Perugia od początku prowadziła (8:6, 16:15), choć w końcówce Cucine Lube wyszło na jednopunktowe prowadzenie (20:21). Set, po walce na przewagi, wygrała Sir Safety 26:24. Trzecia parta należała już do Cucine Lube, które na początku uzyskało wysoką przewagę nad Perugią i wygrało 25:18. Czwarta partia była natomiast całkowicie zdominowana przez ekipę z Perugii, która wygrała 25:15 i cały mecz 3:1. MVP został Luciano de Cecco, rozgrywający Sir Safety. Wilfredo Leon zagrała dobre spotkanie, zdobywając łącznie 16 punktów (11-atak, 4-zagrywka i 1 blok).

Niespodziewana przegrana Modeny

Azimut Modena dość nieoczekiwanie przegrała z Revivre Axopower Milano 0:3. Na początku pierwszej partii Revivre uzyskało dwupunktową przewagę (8:6) i utrzymywało ją do końca seta, który wygrała 25:22. Druga odsłona miała bardzo podobny przebieg. Znów przewagę na początku osiągnęło Milano (8:6), w połowie nieco ją powiększając (16:13) i ostatecznie wygrywając 25:22. W trzecim secie Modena próbowała walczyć. Na początku partii uzyskała trzypunktową przewagę nad rywalami (8:5), ale już w połowie stopniała ona do jednego punktu (16:15). Revivre od tego momentu grało coraz lepiej i wgrało set 25:20, a całe spotkanie 3:0. MVP został wybrany Nimir Abdel-Aziz, który zdobył 19 punktów. Dobrze zaprezentował się Bartosz Bednorz, będący najlepiej punktującym w swojej drużynie. Zdobył 14 punktów, w tym 12 atakiem, 1 blokiem i 1 zagrywką.

Przegrana Kędzierskiego

Globo Banca Popolare, mimo walki, przegrała z Kioene Padova 2:3. Pierwszy set lepiej rozpoczęła Padova (8:6), w połowie powiększając coraz bardziej swoja przewagę (16:11). Pod koniec wygrywała już 21:13 i zakończyła set na swoją korzyść 25:18. Drugi set ponownie nalezał do Kioene, która od początku prezentowała się znacznie lepiej. Zaczęła od trzypunktowej przewagi, która w końcówce powiększyła się do sześciu punktów (21:15). Popolare próbowało jeszcze walczyć, lecz przegrało ostatecznie 21:25. Trzeci set był znacznie bardziej zacięty. Niewielką przewagę na początku uzyskało Popolare (8:7), ale w połowie ją utraciło (15:16). Siatkarze Globo Banca nie zamierzali odpuścić i doprowadzając do gry na przewagi, wygrali partię 26:24. W czwartym secie Popolare nie dało najmniejszych szans rywalom, wygrywając 25:13. Tie-break był natomiast zupełnie nieudany dla drużyny z Sory, która przegrała 6:15 i cały mecz 3:2. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Yacine Louati (23 punkty). Michał Kędzierski był obecny na boisku przez cały czas, zdobywając dodatkowo 4 punkty.

Kolejna porażka Castellany

BCC Castellana Grotte przegrała kolejne spotkanie, tym razem z Calzedonią Verona. Pierwszy set nieco lepiej zaczęła Castellana (8:6), ale w połowie przegrywała 15:16. Mimo walki do końca Castellana przegrała set 21:25. W drugiej partii na początkowe prowadzenie wyszła Calzedonia (8:7) i utrzymywała je przez dłuższy czas. Pod koniec Castellana zaczęła odrabiać straty (21:19) i doprowadziła do gry na przewagi. BCC udało się wygrać drugi set 26:24. W trzeciej odsłonie od początku lepiej prezentowała się ekipa z Verony, wygrywając 25:18, bez większych problemów. W czwartej partii Castellana próbowała nawiązać walkę. Do połowy seta trzymała się bardzo blisko rywala (7:8, 15:16), jednak w końcówce nieco wypadła z rytmu i przegrała 20:25 i cały mecz 1:3. MVP spotkania został wybrany Stephen Boyer, który zdobył 24 punkty. Dobre spotkanie zanotował Wojciech Włodarczyk, zdobywając 13 punktów (10-atak, 2-zagrywka, 1 blok).

Wyniki 17. kolejki Serie A:

Sir Safety Conad Perugia – Cucine Lube Civitanova 3:1 (25:23, 26:24, 18:25, 25:15)
Revivre Axopower Milano – Azimut Leo Shoes Modena 3:0 (25:22, 25:22, 25:20)
Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia – Itas Trentino 0:3 (23:25, 16:25, 18:25)
Consar Ravenna – Vero Volley Monza 3:2 (25:21, 25:20, 19:25, 20:25, 15:13)
Emma Villas Siena – Top Volley Latina 2:3 (23:25, 25:20, 24:26, 25:17, 12:15)
Kioene Padova – Globo Banca Popolare del Frusinate Sora 3:2 (25:18, 25:21, 24:26, 13:25, 15:6)
Calzeonia Verona – BCC Castellana Grotte 3:1 (25:21, 24:26, 25:18, 25:20)

Źródło: legavolley.it