Serie A: Zwycięstwo Bednorza, przegrane Leona i Włodarczyka

Niedzielna kolejka Serie A nie została dokończona, ale trzech spośród czterech grających we włoskiej lidze Polaków rozegrało swoje spotkania. Zwycięstwo odniosła jedynie drużyna Bartosza Bednorza, porażki zaliczyli Wilfredo Leon i Wojciech Włodarczyk.

Spadek Perugii

Sir Safety Perugia przegrała z Itas Trentino 3:0, co jest jej pierwszą trzysetową porażką w sezonie. Pierwszy set grany był punkt za punkt. Trentino prowadziło od początku (8:6), ale Perugia trzymała się bardzo blisko (16:15, 21:20). Gospodarze jednak byli w stanie utrzymać przewagę do końca i wygrać partię 25:23. Sir Safety drugiego seta rozpoczęła znacznie mocniej (8:3), ale szybko utraciła przewagę i już w połowie przegrywała 12:16. Od tego momentu Trentino pewnie szło po zwycięstwo i wygrało 25:19. Trzecią partię od trzypunktowej przewagi rozpoczęło Itas Trentino (8:5) i przewagę tę utrzymywało do połowy seta (16:14). Pod koniec Perugia zaczęła doganiać i rywali. Końcówka była bardzo zacięta. Żaden zespół nie zamierzał odpuścić. Ostatecznie partię wygrało Trentino 35:33 i cały mecz 3:0. Porażka ta spowodowała spadek Sir Safety w tabeli na drugie miejsce i awans Trentino na pozycję lidera. MVP meczu został wybrany Srecko Lisinac (11 punktów). Wilfredo Leon zdobył 15 punktów (13-atak i 2-zagrywka).

Efektowna wygrana Modeny

Azimut Leo Shoes Modena wygrała 3:0 z Consar Ravenną. Pierwszy set ekipa z Modeny rozpoczęła przewagą 8:4, którą w połowie seta powiększyła do 16:11. Pod koniec partii drużyna gości zaczęła doganiać Azimut i doprowadziła do gry na przewagi. Set zakończył się jednak wynikiem 26:24 na korzyść gospodarzy. Drugą odsłonę spotkania ponownie lepiej rozpoczęła Azimut Modena (8:6), jednak tym razem Ravenna niemal do końca trzymała się blisko gospodarzy (16:15, 21:18). Set zakończył się wynikiem 25:21 dla Modeny. W trzecim secie Azimut  zdominowała rywali, wygrywając 25:17, a całe spotkanie 3:0. Świetnie zaprezentował się Bartosz Bednorz, który został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Polski przyjmujący zdobył 18 punktów (14-atak, 2-blok i 2-zagrywka). Dobrze sprawował się również w przyjęciu, notując 64% pozytywnego i 50% perfekcyjnego.

Szesnasta porażka Castellany

BCC Castellana Grotte ciągle nie znalazła recepty na zwycięstwo. W 16. kolejce Serie A przegrała z Kioene Padovą 3:0. Pierwszy set od trzypunktowego prowadzenia rozpoczęła Castellana (8:5). Później przewaga ta zmalała do jednego punktu (16:15). W końcówce drużyna gospodarzy wypadła z rytmu i przegrała set 20:25. Druga partia była niezwykle zacięta. Kioene Padova zaczęła od dwupunktowej przewagi (8:6), ale Castellana trzymała się bardzo blisko i w pewnym momencie wyprzedziła Kioene o 2 punkty (21:19). Jednak goście nie poddawali się i doprowadzili do gry na przewagi. Po niezwykle emocjonującej walce zwycięstwo w drugiej partii odniosła Kioene Padova (32:30). Trzeci set już bez większych problemów wygrała Padova 25:18 i całe spotkanie 3:0. MVP został wybrany Maurice Torres. Były zawodnik ZAKS-y Kędzierzyn Koźle zdobył 18 punktów. Wojciech Włodarczyk zanotował przeciętne spotkanie, zdobywając jedynie 10 punktów atakiem. W przyjęciu zanotował 44% pozytywnego i 28% perfekcyjnego.

Do zakończenia kolejki pozostały dwa spotkania. Vero Volley Monza 6 lutego zmierzy się z Tonno Callipo Calabrią Vibo Valentią, natomiast 8 lutego Globo Banca Popolare del Frusinate Sora zagra z Emmą Villas Sieną.

Wyniki 16. kolejki Serie A:

Itas Trentino – Sir Safety Conad Perugia 3:0 (25:23, 25:19, 35:33)
Cucine Lube Civitanova – Calzedonia Verona 3:2 (23:25, 26:24, 23:25, 25:19, 15:12)
Top Volley Latina – Revivre Axopower Milano 1:3 (25:22, 25:27, 23:25, 28:30)
Azimut Leo Shoes Modena – Consar Ravenna 3:0 (26:24, 25:21, 25:17)
Consar Ravenna – BCC Castellana Grotte 0:3 (20:25, 30:32, 18:25)

Źródło: legavolley.it