Serie A: Zwycięstwa Leona i Bieńka, Kurek i Bednorz z przegraną

W pierwszej kolejce rundy rewanżowej Serie A. zwycięstwa odniosły drużyny Wilfredo Leona oraz Mateusza Bieńka. Przegrane spotkania na swoim koncie zapisali natomiast Bartosz Kurek oraz Bartosz Bednorz.

Wygrana Wilfredo Leona

Sir Safety Conad Perugia pokonała Top Volley Cisternę 3:1. W pierwszym secie od początku lepiej prezentowała się  Sir Safety. Pod koniec Top Volley doprowadziła od gry na przewagi i wygrała 26:24. W drugim secie zespół z Perugii wypracował sobie wysoką przewagę i wygrał wysoko 25:17. Trzecia partia był wyrównana i zakończyła się wygraną Sir Safety 25:21. W czwartej odsłonie spotkania również lepiej wypadł zespół gospodarzy, który zwyciężył 25:22.

Wilfredo Leon zdobył w całym meczu 21 punktów, w tym 16 atakiem (63% skuteczności), 2 blokiem i 3 zagrywką.

Sir Safety Conad Perugia – Top Volley Cisterna 3:1 (24:26, 25:17, 25:21, 25:22)

Drużyna Mateusza Bieńka wciąż niepokonana

Cucine Lube Civitanova wygrała z Gas Sales Piacenza 3:0. W pierwszym secie Cucine Lube od początku miała przewagę nad rywalami i wygrała 25:20. Drugą partię również zdominowali goście, którzy wygrali wysoko 25:15. Gas Sales Piacenza nie była w stanie podjąć wyrównanej walki i przegrała w trzecim secie 25:13.

Metusz Bieniek nie pojawił się na boisku.

Gas Sales Piacenza – Cucine Lube Civitanova 0:3 (20:25, 15:25, 13:25)

Przegrana zespołu Bartosza Kurka

Vero Volley Monza przegrała z Allianz Milano 0:3. W pierwszej partii lepiej zaprezentował się zespół z Mediolanu. W końcówce Vero Volley odrobiła nieco straty, ale przegrała 20:25. W drugim secie Allianz Milano również lepiej rozpoczął i utrzymał przewagę nad rywalami, wygrywając 25:21. Trzecią odsłonę spotkania otworzyło prowadzenie Vero Volley Monzy, która znacznie oddaliła się od rywali z biegiem partii. Nie zdołała jednak zakończyć seta na swoją korzyść i po rozegranej na przewagi końcówce przegrała 26:28.

Bartosz Kurek zdobył w całym spotkaniu tylko 9 punktów, w tym 8 atakiem (31% skuteczności) oraz 1 blokiem.

Allianz Milano – Vero Volley Monza 3:0 (25:20, 25:21, 28:26)

Nieudany mecz ekipy Bartosza Bednorza

Leo Shoes Modena przegrała w starciu z Kioene Padova 1:3. Pierwsza partia była bardzo wyrównana i zakończyła się zwycięstwem Kioene Padova 25:23. W drugim secie Leo Shoes od początku wypracowała sobie przewagę nad rywalami, którą utrzymała do końca, wygrywając 25:22. Trzeci set padł łupem Kioene 25:19. W czwartej partii Leo Shoes starała się przedłużyć losy spotkania, lecz ostatecznie przegrała 23:25.

Bartosz Bednorz zdobył w meczu 14 punktów. W ataku przy 50% skuteczności zdobył 12 punktów, dokładając 1 punkt blokiem i 1 zagrywką.

Kioene Padova – Leo Shoes Modena 3:1 (25:23, 22:25, 25:19, 25:23)

Kolejne spotkania drużyn Polaków w Serie A. odbędą się 16 stycznia o godzinie 20:30