Serie A: Zwycięstwa Leona, Bednorza i Kędzierskiego na zakończenie rundy

Polacy grający we włoskiej Serie A zakończyli pierwszą rundę zwycięstwami. Wyjątek stanowi jednie ekipa Wojciecha Włodarczyka, BCC Castellana Grotte, która przegrała swój 13 mecz, tym razem z Globo Banca Popolare, w której gra Michał Kędzierski.

Efektowne zwycięstwo Perugii

Sir Safety Conad Perugia wygrała z Revivre Axopower Milano 3:0, utrzymując po pierwszej rundzie pozycję lidera. Juz od początku spotkania Perugia była zdecydowany liderem na boisku. Pierwszy set rozpoczął się od czteropunktowej przewagi gospodarzy (8:4), którą stopniowo powiększali (16:11, 21:14). Pod koniec partii Revivre zaczęło gonić rywala, jednak Perugia obroniła się i wygrała set 25:20. Drugi set Peugia rozpoczęła jeszcze mocniej (8:2) i prowadziła do końca seta, wygrywając ponownie 25:20. Trzeci set był jedynie formalnością. Siatkarze Perugii rozpoczęli od prowadzenia 8:5,  a następnie powiększali przewagę do 16:10. Przy stanie 21:13, Revivre nie było w stanie już nic zrobić i Sir Safety wygrało partię 25:13 oraz cały mecz 3:0. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Aleksander Atanasijevic, który zdobył 17 punktów. Wilfredo Leon zaprezentował się dobrze, lecz nie tak efektywnie jak w poprzednich meczach. Zdobył 11 punktów (9-blok i 2-zagrywka).

Trudne zwycięstwo Modeny

Azimut Modena wygrała z Calzedonia Verona 3:1, choć mecz nie należał do łatwych. Pierwszy set rozpoczął się od niewielkiej przewagi Modeny (8:6), którą utrzymywali do pierwszej przerwy technicznej (16:14). Pod koniec partii Cazedonia poderwała się do walki i doprowadziła do gry na przewagi, ale to Modena ostatecznie wygrała set 26:24. Kolejna odsłona miała dokładnie odwrotny przebieg. Azimut Modena rozpoczęła od jednopunkowej przewagi 8:7, a następnie Calzedonnia przejęła inicjatywę (16:11, 21:17). Mimo że Modena doprowadziła do walki na przewagi, nie zdołała już wyrwać zwycięstwa przeciwnikom i przegrała 24:26. Trzecią partię bez większych problemów wygrała Azimut Modena 25:23. Czwartą partię od trzypunktowej przewagi zaczęła Calzedonia Verona (8:5) i utrzymywała ją do połowy seta (16:13). Jednak Modena poderwała się i wyprzedziła rywali (19:21). Ostatecznie to Azimut wygrał set 25:21 i cały mecz 3:1. Bartosz Bednorz zagrał w trzech setach, zdobywając 12 punktów (11-atak i 1-zagrywka)

Przegrana Castellany na koniec rundy

Przez całą pierwszą rundę Serie A BCC Castellana Grotte nie zdołała wygrać żadnego spotkania. W 13. kolejce poniosła porażkę 1:3 z Globo Banca Popolare del Frusinate Sora. Castellana lepiej rozpoczęła pierwszego seta (8:4). Pod koniec prowadziła już dość wysoko (21:14) i ostatecznie wygrała 25:21. Początek drugiej partii lepiej zaczęło Popolare (8:6). W połowie na prowadzenie wyszła Castellana Grotte (14:16). Później toczyła się walka. Globo Popolare ponownie wyszło na prowadzenie (21:19), ale Castellana zdołała doprowadzić do gry na przewagi. Po zaciętej końcówce, set wygrało Popolare 27:25. Trzecia odsłona meczu zakończyła się wynikiem 25:22 dla drużyny z Sory. Czwarty set został w całości zdominowany przez Globo Popolare. Drużyna Michała Kędzierskiego zaczęła od przewagi 8:2. W połowie seta wynik wskazywał już 7:16 dla Popolare, które wygrało 25:18 i cały mecz 3:1. Polacy grający w obu ekipach zaprezentowali się bardzo dobrze. Michał Kędzierski rozegrał całe spotkanie, zdobywając dodatkowo 2 punkty. Wojciech Włodarczyk zdobył 18 punktów (16 atakiem i 2 blokiem).

Wyniki 13. kolejki Serie A:

Sir Safety Conad Perugia – Revivre Axopower Milano 3:0 (25:20, 25:20, 25:13)
Azimut Leo Shoes Modena – Calzedonia Verona 3:1 (26:24, 24:26, 25:23, 25:21)
Consar Ravenna – Emma Villas Siena 3:2 (22:25, 25:23, 18:25, 25:19, 19:17)
Vero Volley Monza – Itas Trentino 2:3 (25:22, 20:25, 25:21, 36:38, 8:15)
Top Volley Latina – Kioene Padova 3:1 (20:25, 25:23, 25:21, 25:23)
Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia – Cucine Lube Civitanova 0:3 (14:25, 23:25, 20:25)
BCC Castellana Grotte – Globo Banca Popolare del Frusinate Sora 1:3 (25:21, 25:27, 22:25, 18:25)

Źródło: legavolley.it