Serie A: Zwycięstwa Bednorza i Leona

W meczu drugiej kolejki Serie A Azimut Leo Shoes Modena, z Bartoszem Bednorzem w składzie, pokonał 3:2 BCC Castellana Grotte. W ekipie gospodarzy zagrał Wojciech Włodarczyk. Sir Safety Conad Perugia Wilfredo Leona pokonała 3:0 Calzedonię Weronę.

Zwycięstwo Modeny po tie-breaku

Mecz lepiej rozpoczęli siatkarze Modeny, którzy od pierwszej przerwy technicznej utrzymywali kilkupunktową przewagę i wygrali pewnie 25:17. Druga partia była bardziej wyrównana. Nie wielką przewagą (25:23) wygrała ją BCC Castellana Grotte. Trzecia odsłona to ponowna dominacja zespołu Bednorza, który wywalczył piłkę setową. Set zakończył się wynikiem 25:19. W czwartej partii do dobrej gry wrócili gospodarze. Kilka serii na początku pozwoliło im wypracować przewagę i zwyciężyć 25:20. O losach spotkania rozstrzygnął tie-break. Ostatniego seta lepiej rozpoczęli gospodarze, ale dzięki dobrym zagrywkom Zaytseva na prowadzenie wyszła Modena. Ekipa Bednorza zdołała utrzymać kilkupunktową przewagę do końca, co pozwoliło jej wygrać  15:10.

Najlepiej punktującym graczem w drużynie Modeny był Renan Zanatta, który zdobył 17 punktów. Oczko mniej wywalczył Modżtaba Mirzadżanpur. Bartosz Bednorz zdobył 11 punktów. Wojciech Włodarczyk wywalczył dla swojej drużyny 7 punktów.

Pewna wygrana Perugii

Sir Safety Conad Perugia od początku dominowała nad rywalem niemal w każdym elemencie. Drużyna Wilfredo Leona zdobyła 9 punktów bezpośrednio z zagrywki, popełniając 8 błędów. 11 punktów udało im się wywalczyć blokiem. Świetnie wyglądała także gra w obronie oraz w kontrach.

Najwięcej punków (16) zdobyli dla Perugii Wilfredo Leon oraz Aleksander Atanasejevic. Mieli oni 50-procentową skuteczność w ataku. Świetna gra Leona pozwoliła mu zdobyć statuetkę MVP.