Serie A: Zwycięstwa Bednorza i Leona na zakończenie roku

W ostatniej kolejce Serie A w 2018 roku zwycięstwa w swoich drużynach odnieśli Bartosz Bednorz i Wilfredo Leon. Pierwszy z nich stanął na przeciwko innego polskiego przyjmującego-Wojciecha Włodarczyka. Porażkę poniosła także drużyna Michała Kędzierskiego.

Trudna przeprawa Perugii

W 15. kolejce Serie A Sir Safety Conad Perugia wygrała z Calzedonią Verona, choć nie przyszło to łatwo.  W pierwszym secie zdecydowanie lepiej radziła sobie Perugia, która uzyskała wysoką przewagę w połowie partii (16:12, 21:15). Pewnie wygrała 25:16, nie dając szans rywalom. Drugi set był znacznie bardziej zacięty. Na początku Calzedonia Verona uzyskała niewielką przewagę (8:6) i utrzymywała ją do końca seta. Perugia starała się jeszcze przeciwstawić drużynie gości. W końcówce partii udało jej się nawet doprowadzić do stanu 20:21, lecz ostatecznie to Calzedonia wygrała 25:21. Trzecia partia od początku układała się lepiej dla gospodarzy. Perugia prowadziła najpierw jednym (8:7), a potem już trzema punktami (16:13). Jednak pod koniec wypadła z rytmu i siatkarze z Verony zdołali doprowadzić do gry na przewagi i Sir Safety przegrało 25:27. Czwarta odsłona meczu była najbardziej wyrównana, żadna drużyna nie zamierzała odpuścić. Rozpoczęła się od stanu  8:7 dla Calzedonii, która prowadziła niemal cały set,, choć Perugia trzymała się bardzo blisko (16:15, 21:20). Sir Safety ostatecznie wygrało set na przewagi (26:24) i doprowadziło w meczu do tie-breaka. W ostatnim secie lepsza okazała się drużyna z Perugii, która wygrała 15:9 i cały mecz 3:2. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Marko Podrascanin (9 punktów). Bardzo dobrze w meczu spisała się Wilfredo Leon, który zdobył 27 punktów (20-atak, 2-blok, 5-zagrywka)

Bednorz lepszy od Włodarczyka

Azimut Modena zmierzyła się z BCC Castellaną Grotte, mającą na sowim konie już 15 przegranych spotkań. Azimut nie miał problemu z pokonaniem rywala 3:0. Już od początku pierwszej partii lepiej radziła sobie Modena, prowadząc 8:6, a później 16:12. Set zakończył się na korzyść gospodarzy 25:18. Podobnie sytuacja wyglądała w drugim secie. Azimut uzyskał trzypunktową przewagę (8:5), którą potem powiększył do pięciu punktów (16:11). Set zakończył się zwycięstwem Modeny 25:18. Trzeci set również nie był udany dla Castellany Grotte, która przegrała 17:25 i całe spotkanie 3:0. MVP meczu został Giulio Pinali (17 punktów). Polscy przyjmujący zaprezentowali się pozytywnie. Bartosz Bednorz zdobył 10 punktów (8-atak, 2-zagrywka), a Wojciech Włodarczyk 7 punktów (5-atak, 1-zagrywka, 1-blok). W przyjęciu znacznie lepiej wypadł przyjmujący Modeny (78% pozytywnego i 56% perfekcyjnego). Włodarczyk zanotował jedynie 24% pozytywnego i 14% perfekcyjnego.

Przegrana Kędzierskiego

Globo Banca Popolare przegrało 0:3 ze znacznie wyżej notowanym rywalem – Itas Trentino. Pierwszy set Trentino rozpoczęło od dwupunktowej przewagi (8:6) i utrzymywali ja do końca partii wygrywając 25:19. Druga odsłona była zupełnie nieudana dla Globo Popolare. Juz na początku przegrywała czterema punktami (4:8). Z biegiem seta dsytans do rywali jedynie się zwiększał, a w końcówce Trentino prowadziło już 21:9 i to ono wygrało set 25:11. W trzeciej partii Itas Trentino również grało znacznie lepiej, Rozpoczęło od stanu 8:6, a później jeszcze bardziej wyprzedziło Globo Banca (16:10, 21:16). W końcówce seta Popolare zaczęło się podnosić i zbliżać do Trentino. Siatkarze z Sory nie zdołali jednak odrobić tak wysokiej przewagi i przegrali 23:25 i cały mecz 0:3. MVP spotkania został wybrany Luca Vettori, który zdobył 17 punktów. Michał Kędzierski ponownie rozegrał całe spotkanie, zdobywając dodatkowo 2 punkty.

Wyniki 15. kolejki Serie A:

Consar Ravenna – Cucine Lube Civitanova 0:3 (16:25, 18:25, 20:25)
Sir Safety Conad Perugia – Calzedonia Verona 3:2 (25:16, 21:25, 25:27, 26:24, 15:9)
Kioene Padova – Revivre Axopower Milano 1:3 (23:25, 23:25, 25:15, 19:25)
Vero Volley Monza – Top Volley Latina 3:1 (20:25, 25:22, 25:23, 25:21)
Itas Trentino – Globo Banca Popolare del Frusinate Sora 3:0 (25:19, 25:11, 25:23)
Azimut Leo Shoes Modena – BCC Castellana Grotte 3:0 (25:18, 25:18, 25:17)
Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia – Emma Villas Siena 3:0 (25:22, 25:17, 26:24)

Źródło: legavolley.it