Serie A: Zespół Mateusza Bieńka wciąż niepokonany

Cucine Lube Civitanova wygrała 3:1 z Tonno Callipo Calabria Vibo Valentią. Mistrzowie Włoch pozostają jedyną drużyną, która nie przegrała jeszcze żadnego spotkania.

Pierwsza partia była bardzo zacięta. Przez niemal cały czas prowadził zespół z Valentii (16:14, 21:20). Cucine Luba zdołała jednak doprowadzić do walki na przewagi, ale mimo to set wygrała Tonno Callipo 27:25. Drugi set rozpoczęło prowadzenie drużyny z Civitanovy (8:7), które z biegiem partii znacznie się powiększyło (21:17) i goście zakończyli drugą odsłonę spotkania na swoją korzyść 25:17. W trzecim secie również dominowała ekipa Cucine Lube. Zdobywając coraz większą przewagę nad Tonno Callipo (16:9, 21:13), pewnie wygrała 25:17. Czwartą partię rozpoczęła przewaga gospodarzy (9:8), która utrzymała się niemal do końca (16:15, 21:19). Jednak w samej końcówce Cucine Lube zdobyło sześc punktów z rzędu i ostatecznie to goście triumfowali 25:21. Mateusz Bieniek w tym meczu nie zagrał.

Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia – Cucine Lube Civitanova 1:3 (27:25, 17:25, 17:25, 21:25)

Kolejny mecz Cucine Lube Civitanova rozegra 27 listopada o godzinie 20:30 przeciwko Vero Volley Monza .

Źródło: legavolley.it