Serie A: Wygrane zespołów Bednorza i Leona

Liga włoska swoje spotkania 6. kolejki rozegrała w środę i czwartek. Drużyny Wilfredo Leona i Bartosza Bednorza odniosły w niej kolejne zwycięstwa, a Polacy dołożyli do nich swoją cegiełkę. Niestety nie wszyscy Biało-Czerwoni występujący w Serie A mieli tyle szczęścia, zespoły Michała Kędzierskiego i Wojciecha Włodarczyka przegrały swoje pojedynki w tej kolejce.

Pewna wygrana drużyny Leona

Sir Safety Conad Perugia z Wilfredo Leonem w składzie wygrała wyjazdowe spotkanie z Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia w trzech partiach. Drużyna Polaka dopisała tym samym komplet punktów do swojego konta i umocniła się na 1. miejscu tabeli Serie A. Leon w tym spotkaniu popisał się kolejnym znakomitym występem i zdobył 15 punktów. W pierwszym secie 5 asów serwisowych zdobył Skrimov, a dzięki grze jego i Polaka zespół z Perugii wygrał partię 23:25. W drugiej i trzeciej odsłonie spotkania ekipa Leona wypracowywała 2-3 punkty przewagi i nie dawała wyjść na prowadzenie przeciwnikom. Sir Safety Conad Perugia wygrała je 20:25 i 21:25. Ostatnie oczko w meczu zdobył Podrascanin. W zespole z Velentiny gra polski zawodnik, Damian Domagała. Atakujący pojawił się na chwilę na boisku, ale nie zdobył żadnego punktu.

Dobry występ Bednorza

Azimut Leo Shoes Modena pokonała u siebie w meczu 6. kolejki Kioene Padova 3:0. W pierwszym secie na boisku pojawił się Bartosz Bednorz, który rozegrał całe spotkanie i zdobył w nim 9 punktów. Gwiazdą tego meczu był jednak oczywiście Ivan Zaytsev, który zapisał na swoim koncie 17 oczek. Pierwsza odsłona pojedynku była wyrównana, ale w końcówce lepsi okazali się gospodarze (25:23), którzy zdominowali drugiego seta. Zawodnicy z Modeny wypracowali w nim kilkupunktową przewagę i nie roztrwonili jej do końca partii, wygranej 25:18. W trzecim secie role się odwróciły i to przyjezdni zbudowali przewagę (13:17). Drużyna z Modeny doprowadziła do remisu 24:24 i ostatecznie na przewagi wygrała tę odsłonę 31:29, dopisując tym samym do swojego konta trzy cenne punkty.

Piąta przegrana zespołu Włodarczyka

Drużyna BCC Castellana Grotte mimo dobrego występu Wojciecha Włodarczyka przegrała z Consar Ravenna 1:3. Polak rozegrał na boisku całe spotkanie, zdobywając w nim zaledwie 9 oczek. Jest to piąta przegrana tej ekipy, zajmuje ona ostatnie miejsce w tabeli Serie A. W pierwszych dwóch partiach na boisku dominował zespół Consar Ravenna, który w drugiej odsłonie prowadził już nawet 12:7. W trzecim secie na tablicy widniał już wynik 24:21 i wtedy drużyna Włodarczyka zdobyła pięć punktów z rzędu wygrywając seta 24:26. W czwartej partii jednak gospodarze już nie odpuścili wygrali ją 25:17, zwyciężając w meczu 3:1.

Porażka drużyny Kędzierskiego

Zespół Michała Kędzierskiego przegrał u siebie po czterech partiach z Revivre Axopower Milano. Polak rozegrał całe spotkanie zdobywając 1 punkt. Gospodarze dobrze rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 4:0, którego nie wypuścili z rąk do końca seta (25:22). Drugi set także rozpoczął się ciekawie, jednak potem czteropunktową przewagę wypracowali przyjezdni 13:17, a drużynie Kędzierskiego nie udało się doprowadzić do remisu, chociaż była już tego bliska (18:19). Zespół z Milanu wygrał go 19:25. Kolejna partia należała również do gości 17:25. W ostatniej odsłonie zapowiadała się ciekawa końcówka meczu gdy na tablicy widniał wynik 23:23, ale jednak dwa punkty z rzędu zdobyła ekipa  Revivre Axopower Milano (23:25) i to ona wygrała ten pojedynek.

Wyniki spotkań 6. kolejki Serie A:

Azimut Leo Shoes Modena – Kioene Padova 3:0 (25:23, 25:18, 31:29)
Itas Trentino – Top Volley Latina 3:0 (25:19, 25:20, 25:19)
Consar Ravenna – BCC Castellana Grotte 3:1 (25:22, 25:21, 24:26, 25:17)
Vero Volley Monza – Cucine Lube Civitanova 2:3 (25:16, 21:25, 26:24, 16:25, 13:15)
Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia – Sir Safety Conad Perugia 0:3 (23:25, 20:25, 21:25)
Globo Banca Popolare del Frusinate Sora – Revivre Axopower Milano 1:3 (25:22, 19:25, 17:25, 23:25)
Emma Villas Siena – Calzedonia Verona 2:3 (31:29, 15:25, 25:18, 18:25, 16:18)

Autor: Angelika Golubek
Źródło: legavolley.it, flashscore.pl