Serie A: Wygrane Leona i Bednorza, przegrane Włodarczyka i Kędzierskiego

Początek drugiej rundy Serie A okazał się zwycięski dla Wilfredo Leona i Bartosza Bednorza. Obaj odnieśli ze swoimi drużynami zwycięstwa. Kolejną porażkę na swoim koncie zapisał Wojciech Włodarczyk oraz Michał Kędzierski.

Pewna wygrana Perugii

Sir Safety Conad Perugia pewnie pokonała Top Volley Latinę 3:0. Pierwszy set rozpoczęła od prowadzenia 8:4, i zdołała utrzymać ją do końca partii, w końcówce jeszcze ją powiększając (16:12, 21:15). Ostatecznie Perugia wygrała set 25:17. Druga odsłona meczu zaczęła się od takiej samej przewagi Perugii i tak samo dobrze prowadziła ona grę, jak w poprzednim secie. Latina nie sprostała rywalowi i przegrała 19:25. Początek trzeciej partii Latina rozpoczęła nieco lepiej, przegrywając minimalnie 7:8. Później jednak Sir Safety wyszło na prowadzenie, zostawiając w tyle przeciwników (11:16). Set wygrało 25:20 i cały mecz 3:0. MVP meczu został ponownie Aleksander Atanasijevic (19 punktów). Wilfredo Leon zdobył zaliczył udane spotkanie. Zdobył 15 punktów (11-atak, 2-blok, 2-zagrywka)

Zwycięstwo Bednorza z Kędzierskim

Azimut Modena Bartosza Bednorza wygrała kolejny trudny mecz, tym razem z Globo Banca Popolare Michała Kędzierskiego. Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia Modeny 8:6 i ta przewaga w połowie powiększyła się do 16:10. Siatkarze Globo Popolare nie poddawali się i doprowadzili do walki na przewagi, ale set zakończył się zwycięstwem Modeny 30:28.  Przez większość drugiego seta  Azimut Modena utrzymywała się na dystans dwóch punktów (8:6, 16:14). Pod koniec jednak odskoczyła rywalom i wygrała set 25:19. Trzecia partia należała już do Globo Banca. Przez cały set utrzymywali wysokie prowadzenie (8:5, 16:11) i wygrali 25:23. czwarty set był bardzo zacięty. Popolare rozpoczęło od prowadzenia 8:6, ale potem to Modena wyszła na prowadzenie (16:13). Set zakończył się zwycięstwem Popolare na przewagi (26:24). Tie-break bez większych problemów wygrał Azimut Modena 15:11 i cały mecz 3:2. Bartosz Bednorz rozegrał fantastyczne spotkanie i został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. Zdobył 24 punkty, skutecznie atakując 18 razy i notując aż 4 punktowe bloki. Michał Kędzierski rozegrał cały mecz.

Castellana wciąż na dnie

BCC Castellana Grotte, mimo walki, ponownie nie była w stanie wygrać spotkania. W pierwszej kolejce drugiej rundy Serie A przegrała 3:2 z Tonno Callipo Calabria Vibo Valentią. Pierwszy set pewnie wygrała Castellana. Rozpoczęła od dwupunktowej przewagi (8:6), która później powiększyła się aż do siedmiu punktów (16:9). Set zakończył się na korzyść gospodarzy 25:18. Druga partia była dość wyrównana i zakończyła się zwycięstwem Tonno Callipo 25:23. Trzeci set od niewielkiej przewagi zaczęła Calabria (8:7), poźniej gra toczyła się niemal punkt za punkt. Calabria miała dwupunktową przewagę, ale Castellana zdołała doprowadzić do gry na przewagi i wygrać set 26:24. Równie zacięta była czwarta odsłona spotkania. Najpierw prowadziła Valentia (14:16), potem jednak Castellana ją wyprzedziła i prowadziła już 21:18. Set ponownie kończył się na przewagi i Castellana wypuściła zwycięstwo z rąk, przegrywając 25:27. Tie-break padł łupem Calabrii, która wygrała 15:10 i cały mecz 3:2. MVP został rozgrywający Calipo Tsimafei Zhukouski. Wojciech Włodarczyk zdobył 19 punktów (17-atak i 2-blok).

Wyniki 14. kolejki Serie A:

Top Volley Latina – Sir Safety Conad Perugia 0:3 (17:25, 19:25, 20:25)
Globo Banca Popolare del Frusinate Sora – Azimut Leo Shoes Modena 2:3 (28:30, 19:25, 25:23, 26:24, 11:15)
Emma Villas Siena – Itas Trentino 1:3 (25:21, 17:25, 17:25, 16:25)
Revivre Axopower Milano – Consar Ravenna 3:2 (19:25, 25:22, 27:25, 23:25, 15:12)
Cucine Lube Civitanova – Kioene Padova 3:0 (25:17, 25:23, 25:15)
Calzedonia Verona – Vero Volley Monza 3:0 (25:20, 25:22, 25:14)
BCC Castellana Grotte – Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia 2:3 (25:18, 23:25, 26:24, 25:27, 10:15)

Źródło: legavolley.it