Serie A: Wilfredo Leon awansował do półfinału

Drużyna Wilfredo Leona w trzecim spotkaniu ćwierćfinałowym bez problemu pokonała Vero Volley Monzę 3:0. Zwycięstwo zapewniło Sir Safety Perugii awans do półfinału.

Pierwszy set rozpoczęło wysokie prowadzenie Perugii (8:2). Drużyna gospodarzy utrzymywała przewagę nad Vero Volley, choć z biegiem seta nieco się ona zmniejszała (16:11, 21:18). Partię wygrała Perugia 25:22. Drugą odsłonę spotkania otworzyła jednopunktowa przewaga Sir Safety (8:7). W połowie powiększyła się do czterech punktów (16:12). Perugia zdołała utrzymać prowadzenie do końca seta, który wygrała 25:22. Trzeci set również ropoczął się od prowadzenia gospodarzy (8:4). Perugia utrzymała czteropunktową przewagę do połowy partii (16:12). Ekipa z Monzy nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki z Sir Safety i Perugia bez problemów wygrała set 25:17.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Aleksandar Atanasijevic (11 punktów). Wilfredo Leon zaprezentował się z dobrej strony, zdobywając 17 punktów (15 atakiem i 2 zagrywką).

Sir Safety Conad Perugia – Vero Volley Monza 3:0 (25:22, 25:22, 25:17)

Źródło: legavolley.it