Serie A: Wilfredo Leon awansował do finału

Sir Safety Conad Perugia, po emocjonującym spotkaniu, pokonała Azimut Leo Shoes Modenę 3:2. Niestety w drugiej partii Bartosz Bednorz doznał poważnie wyglądającego urazu.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia Perugii (8:7). W połowie dwupunktową przewagę osiągnęła Modena (16:14), która już do końca grała lepiej, kończąc partię na swoją korzyść 25:19. Drugi set otworzyło prowadzenie Aziumutu Modeny (8:6). Przewaga gości powiększała się z biegiem partii (16:12, 21:17), ale gospodarze zdołali doprowadzić do walki na przewagi i wygrać 27:25. Trzecią odsłonę spotkania rozpoczęło trzypunktowe prowadzenie Sir Safety (8:5). Później drużyna gospodarzy utraciła przewagę (16:15). W końcówce zdołała ją odzyskać (21:19), lecz finalnie to Modena wygrała set 25:23. Czwartą partię  rozpoczęła czteropunktowa przewaga gości (8:4). Perugia zdołała w połowie wyjść na prowadzenie (16:15). Pod koniec gospodarze jeszcze zwiększyli swoją przewagę (21:17) i wygrali set 25:20. O losach spotkania decydował tie-brak, który padł łupem Perugii 15:8.

MVP spotkania został Aleksadar Atanasijevic (21punktów). Wilfredo Leon ponownie zapisał na swoim koncie bardzo dobre spotkanie, zdobywajac 22 punkty (18 atakiem, 3 zagrywką i 1 blokiem). Bartosz Bednorz wystąpił tylko w dwóch pierwszych partiach, ze względu na kontuzję. W czasie spędzonym na parkiecie zdobył 10 punktów, w tym 7 atakiem, 2 zagrywką i 1 blokiem.

Sir Safety Conad Perugia –Azimut Leo Shoes Modena 3:2 (19:25, 27:25, 23:25, 25:20, 15:8)

Źródło: legavolley.it, polsatsport.pl