Serie A: Udane mecze Polaków

W drugiej kolejce Serie A zwycięstwa odniosły drużyny Wilfredo Leona, Mateusza Bieńka i Bartosza Bednorza. Nie udało się wygrać zespołowi Bartosza Kurka.

Sir Safety Conad Perugia odbiła się od dna

Po zupełnie nieudanym czwartkowym spotkaniu, Sir Safety Conad Perugia ponownie weszła na wysoki poziom, wygrywając 3:0 z Calzedonia Verona. W każdym secie siatkarze Perugii od początku kontrolowali sytuację, nie pozwalając rywalom na przejęcie inicjatywy. Dobrze w meczu zagrał Wilfredo Leon, który zdobył 11 punktów.
W ataku polski przyjmujący zdobył 10 punktów (77% skuteczności), a do tego dołożył jeden punkt zagrywką.

Sir Safety Conad Perugia – Calzedonia Verona 3:0 (25:16, 25:20, 25:18)

Kolejna porażka Bartosza Kurka

Vero Volley Monza przegrała z Itas Trentino 0:3. W pierwszym secie zespół z Monzy podjął wyrównaną walkę z przeciwnikami, w drugim natomiast nie miał najmniejszych szans na zwycięstwo. Trzecia partia była bardzo wyrównana, ale to Itas Trentino zagrało lepiej, wygrywając spotkanie. Bartosz Kurek był drugim najlepiej punktującym zawodnikiem swojej drużyny, zdobywając 13 punktów w ataku (52% skuteczności).

Itas Trentino – Vero Volley Monza 3:0 (25:20, 25:16, 25:21)

Łatwe zwycięstwo Cucine Lube Civitanova

Cucine Lube Civitanova nie dała dała szans Alianz Milano, wygrywając 3:0. W każdym secie mistrzowie Włoch wypracowywali sobie wysoką przewagę, konsekwentnie dążąc do zwycięstwa. Prezentowali się znacznie lepiej w każdym elemencie gry. Na boisku jednak ponownie nie pojawił się Mateusz Bieniek.

Allianz Milano – Cucine Lube Civitanova 0:3 (22:25, 15:25, 20:25)

Udany mecz Leo Shoes Modeny

Leo Shoes Modena pokonała Gas Sales Piacenza 3:0. W pierwszej partii trwała zacięta walka i set kończył się grą  na przewagi. Natomiast w kolejnych dwóch odsłonach siatkarze Leo Shoes Modeny od początku do końca prezentowali się znacznie lepiej, spokojnie wygrywając całe spotkanie. Bardzo dobrze na parkiecie prezentował się Bartosz Bednorz, zdobywając 14 punktów – 10 atakiem (67% skuteczności), 1 blokiem i 3 zagrywką.

Gas Sales Piacenza – Leo Shoes Modena 0:3 (24:26, 21:25, 18:25)