Serie A: Sir Safety Conad Perugia coraz bliżej obrony tytułu

W trzeciej odsłonie  finału Serie A Sir Safety Conad Perugia pokonała Cucine Lube Civitanovą 3:0. Siatkarzy z Perugii dzieli zaledwie jeden mecz od obrony tytułu mistrza Włoch.

Pierwszy set rozpoczęła czteropunktowa przewaga Perugii (8:4), która utrzymała się do połowy partii (16:12). W końcówce gospodarze jeszcze zwiększyli prowadzenie (21:14) i wygrali partię 25:17. Drugą set rozpoczął się od niewielkiej przewagi Cucine (8:7). Potem Perugia znacznie wyprzedziła rywali (16:11). Pięciopunktowa przewaga Sir Safety utrzymała się do końca partii, wygranej przez drużynę gospodarzy 25:20. Trzecią partię rozpoczęło prowadzenie Cucine Lube (8:6). Znów jednak w połowie Perugia wyszła na prowadzenie (16:13). Potem przewaga ekipy z Perugii jeszcze się powiększyła (21:16). Ostatecznie Sir Safety wygrała set 25:18.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Wilfredo Leon, który zdobył 20 punktów, w tym 16 atakiem, 3 zagrywką i 1 blokiem.

Sir Safety Conad Perugia – Cucine Lube Civitanova 3:0 (25:17, 25:20, 25:18)

Źródło: legavolley.it