Serie A: Przegrane Bednorza, Włodarczyka i Kędzierskiego

W 21. kolejce Serie A porażki poniosły zespoły Bartosza Bednorza, Wojciecha Włodarczyka oraz Michała Kędzierskiego. Wilfredo Leon, którego drużyna wygrała spotkanie, nie pojawił się na parkiecie.

Zwycięstwo Perugii z Castellaną

Sir Safety Conad Perugia zmierzyła się z BCC Castellaną Grotte, która poniosła kolejną w tym sezonie porażkę 0:3, tym razem ze zdobywcą Pucharu Włoch. Pierwszy set od niewielkiego prowadzenia rozpoczęła Perugia (8:7), ale w połowie powiększyła przewagę do czterech punktów (16:14). W końcówce Castellana nieco zbliżyła się do drużyny gospodarzy (21:19), ale to Perugia wygrała 25:22. Druga partię od prowadzenia rozpoczęła Castellana (5:8) i utrzymywała je przez większość seta (16:15). Później jednak Perugia zdołała wyprzedzić rywali (21:20) i wygrać 25:23. Trzecią partię znów lepiej zaczęła Sir Safety (8:7), potem jedynie powiększając przewagę (16:12, 21:18). Set ostatecznie wygrała 25:20, a cały mecz 3:0. MVP został wybrany Aleksander Atanasijevic (22 punkty). Na boisku tym razem nie pojawił się Wilfredo Leon, natomiast drugi polski przyjmujący, Wojciech Włodarczyk, zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Zdobył 12 puntów, w tym 8 atakiem, 3 zagrywką i 1 blokiem.

Przegrana Modeny w meczu na szczycie

Zdecydowanie najciekawszym spotkaniem kolejki miał być pojedynek Azimut Leo Shoes Modena – Cucine Lube Civitanova. Modena, w osłabionym składzie, uległa gospodarzom 0:3, po słabej grze. Pierwszy set od prowadzenia 8:5 rozpoczęło Cucine, a następnie znacznie powiększyło przewagę (16:10). W końcówce wynik wynosił już 21:14 dla Lube, które ostatecznie wygrało set 25:17. Druga partia została całkowicie zdominowana przez siatkarzy Cucine. Rozpoczęli od wysokiej przewagi (8:2), by potem zwiększyć ją do 16:8. Modena nie była w stanie przeciwstawić się świetnie dysponowanym gospodarzom i przegrała 14:25. Trzeci set miał bardzo podobny przebieg. Znów Lube zaczęło od wysokiego prowadzenia (8:3), w połowie powiększając je do ośmiu punktów (16:8). Pod koniec Modena próbowała jeszcze złapać kontakt z rywalami, jednak osatecznie to Cucine wygrało 25:19, a całe spotkanie 3:0. MVP meczu został Tsvetan Sokolov (17 punktów). Bartosz Bednorz łącznie zdobył 7 punktów (6 atakiem i 1 zagrywką), co nie jest najlepszym wynikiem.

Przegrana Popolare

Globo Banca Popolare del Frusinate Sora przegrała z Vero Volley Monzą 0:3. Pierwszy set Poplare zaczęło od prowadzenia 8:4, ale w połowie utraciło je na rzecz Vero Volley (14:16). W końcówce partii Vero odskoczyło na trzy punkty (21:18) i wygrało 25:22. Druga odsłona meczu rozpoczęła się od czteropunktowej przewagi Monzy (8:4) i utrzymywała się ona niemal do końca seta (16:12, 21:17). Ostatecznie Vero Volley wygrało 25:19. Trzeci set nieco lepiej zaczęło Popolare (8:7), i do połowy gra była dość wyrównana (15:16). Potem jednak ekipa gości wyszła na prowadzenie 21:17 i wygrała set 25:19, a cały mecz 3:0. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Oleh Plotnytskyi, który zdobył 22 punkty. Michał Kędzierski ponownie był obecny na boisku przez cały mecz, zdobywając 1 punkt.

Wyniki 21. kolejki Serie A:

Cucine Lube Civitanova – Azimut Leo Shoes Modena 3:0 (25:17, 25:14, 25:19)
Top Volley Latina – Consar Ravenna 2:3 (25:17, 19:25, 27:25, 21:25, 12:15)
Globo Banca Popolare del Frusinate Sora – Vero Volley Monza 0:3 (22:25, 19:25, 19:25)
Kioene Padova – Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia 3:0 (25:16, 25:22, 25:15)
Sir Safety Conad Perugia – BCC Castellana Grotte 3:0 (25:22, 25:23, 25:20)
Revivre Axopower Milano – Emma Villas Siena 3:1 (18:25, 25:12, 32:30, 25:22)

Źródło: legavolley.it