Serie A: Modena i Perugia na czele po drugiej kolejce

Po drugiej kolejce włoskiej ligi z kompletem punktów i bez straty seta pozostają Perugia i Modena. Wciąż dobrze radzi sobie Revivre Milano, które plasuje się tuż za tymi zespołami. Poprzez bardzo smutne okoliczności nie odbył się natomiast mecz między Civitanovą a Ravenną.

Biosì Indexa Sora – Azimut Modena 0:3 (22:25, 23:25, 22:25)

Biosì Indexa Sora: Seganov 2, Nielsen 7, Caneschi 11, Petkovic 8, Rosso 6, Mattei 1, Santucci (L), Fey 4, Penning 1, Duncan-Thibault, Mauti.

Azimut Modena: Mossa De Rezende 3, Ngapeth E. 9, Mazzone 6, Sabbi 13, Urnaut 14, Holt 7, Rossini (L), Tosi (L), Ngapeth S., Van Garderen.

Kolejne trzysetowe zwycięstwo odniosła Modena. Należy jednak przyznać, że Sora pokazała się w tym spotkaniu z całkiem dobrej strony – dwa pierwsze sety prowadziła bardzo wyrównanie i o zwycięstwie Modeny decydowały niewielkie różnice punktowe. W ostatniej odsłonie dominowała już Modena i Sora dopiero pod koniec zaczęła odrabiać straty, co jednak nie przyniosło zamierzonego skutku.

Revivre Milano – Gi Group Monza 3:1 (25:20, 25:23, 20:25, 25:21)

Revivre Milano: Sbertoli 3, Schott 6, Averill 8, Abdel-Aziz 28, Klinkenberg 16, Piano 2, Piccinelli (L), Fanuli (L), Daldello, Cebulj, Galassi 1, Preti.

Gi Group Monza: Shoji 2, Botto 12, Buti 5, Finger 5, Dzavoronok 12, Beretta 8, Brunetti (L), Hirsch 15, Rizzo (L), Terpin, Walsh, Langlois.

Świetnie jak na razie w tym sezonie radzi sobie Revivre Milano. Po dwóch kolejkach ma na swoim koncie 5 punktów i w klasyfikacji plasuje się tuż za Modeną i Perugią. W trakcie trzech wygranych setów znakomicie działała zagrywka i blok mediolańczyków. Jedynie w trzeciej partii dominowała Monza, rozbijając zespół rywali zagrywką.

BCC Castellana Grotte – Taiwan Excellence Latina 3:1 (25:22, 20:25, 25:17, 25:22)

BCC Castellana Grotte: Paris 3, Moreira 11, De Togni 7, Tzioumakas 20, Canuto 17, Ferreira Costa 7, Pace (L), Cavaccini (L), Garnica, Hebda 2.

Taiwan Excellence Latina: Sottile, Maruotti 11, Rossi 3, Corteggiani 17, Savani 18, Gitto 6, Caccioppola (L), De Angelis (L), Shoji (L), Huang, Kovac.

Pierwsze zwycięstwo na najwyższym poziomie włoskiej siatkarskiej ligi odniosła Castellana Grotte. Beniaminek, w którego szeregach występuje Miłosz Hebda, rozprawił się z Latiną zaskakująco łatwo, w czterech setach. Kluczowa do zwycięstwa w tym meczu była przede wszystkim bardzo skuteczna gra w ofensywie, uzupełniona o solidną grę w bloku.

Calzedonia Verona – Sir Safety Conad Perugia 0:3 (16:25, 21:25, 19:25)

Calzedonia Verona: Spirito 2, Jaeschke 6, Pajenk 12, Stern 10, Maar 4, Birarelli 4, Frigo (L), Manavinezhad 2, Pesaresi (L), Marretta.

Sir Safety Conad Perugia: De Cecco, Zaytsev 12, Podrascanin 9, Atanasijevic 17, Russell 10, Anzani 8, Cesarini (L), Shaw 3, Colaci (L), Della Lunga.

Świetnie radzą sobie tegoroczni zdobywcy Superpucharu Włoch. Potencjalnie groźna Verona nie zdołała zdecydowanie się postawić tak naprawdę w żadnym z trzech setów. Perugia poradziła sobie przede wszystkim znakomicie w ataku, w każdej partii miała w tym elemencie ponad 60% skuteczności. Świetnie funkcjonowała również zagrywka zespołu z Umbrii, z którą Verona kompletnie nie radziła sobie w drugim i trzecim secie.

Wixo LPR Piacenza – Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia 3:2 (23:25, 25:20, 25:23, 24:26, 15:10)

Wixo LPR Piacenza: Baranowicz 4, Parodi 18, Yosifov 8, Marshall 8, Clevenot 24, Alletti 8, Cottarelli, Manià (L), Giuliani (L), Hershko 7.

Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia: Coscione 3, Lecat 15, Costa 6, Patch 13, Antonov 17, Verhees 11, Marra (L), Presta, Izzo, Domagala 2, Massari 2.

Bardzo wyrównany pojedynek rozegrał się pomiędzy Piacenzą a Vibo Valentią. Dla Piacenzy jest to już druga wygrana po tie-breaku w sezonie, która plasuje ją jak na razie na wysokim czwartym miejscu w klasyfikacji. Chociaż gra obu zespołów była podobna w czterech setach, tie-breaka zdominowała Piacenza – zdecydowała w nim ewidentnie lepsza gra w ataku i zespół wygrał tę partię wysoko do 10.

Kioene Padova – Diatec Trentino 1:3 (21:25, 19:25, 25:17, 23:25)

Kioene Padova: Travica 2, Cirovic 8, Volpato 7, Nelli 24, Randazzo 11, Polo 11, Koprivica, Balaso (L), Premovic.

Diatec Trentino: Giannelli 6, Lanza 20, Zingel 5, Vettori 13, Hoag 17, Carbonera 5, Chiappa (L), De Pandis (L), Teppan, Cavuto, Kozamernik 1.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie zanotowało Trentino. Zespół dość pewnie wygrał pierwsze dwa sety dominując zwłaszcza w ataku. Padova znakomicie poradziła sobie w trzeciej odsłonie – wygrała ją zdecydowanie do 17, a aż 8 punktów padło po asach serwisowych. Ostatni bardzo wyrównany set na swoją korzyść rozstrzygnął zespół gości – Trentino lepiej zaprezentowało się w bloku i niewiele lepsza skuteczność w ataku dała zespołowi minimalne zwycięstwo w tej partii do 23.

Nierozegrany został natomiast mecz pomiędzy Cucine Lube Civitanovą a Bunge Ravenną. Podczas rozgrzewki przed spotkaniem jeden z kibiców na hali zasłabł, późniejsza próba reanimacji niestety nie przyniosła skutku i późnym wieczorem podana została informacja, że kibic zmarł. Te przykre okoliczności zdecydowały, że mecz zostanie rozegrany w innym terminie.