Serie A: Leon bohaterem Perugii, zwycięstwo Bednorza i Kędzierskiego, porażka Włodarczyka

Wilfredo Leon w trzeciej kolejce Serie A potwierdził wysoką formę. Sir Safety Conad Perugia z Itas Trentino odniosła kolejne zwycięstwo w lidze i znajduje się na czele tabeli. Zwyciężyła również Azimut Modena z Bartoszem Bednorzem oraz Globo Banca Popolare Michała Kędzierskiego. Porażkę poniosła drużyna Wojciecha Włodarczyka.

Koncert Leona

Pierwszy set padł łupem Itas Trentino (25:17). Jednak w kolejnym secie siatkarze Sir Safety Perugia poderwali się do walki i zwyciężyli 25:18. Trzeci set był zacięty, jednak zakończył się zwycięstwem drużyny z Perugii 26:24. Czwartą partię już na spokojnie wygrała drużyna gospodarzy 25:22. Najlepszym  zawodnikiem spotkania został wybrany Wilfredo Leon. Kubańczyk z polskim paszportem zdobył w meczu z Itas  26 punktów (21- atak, 4-blok, 1-zagrywka) prezentując 70-procentową skuteczność. Perugia kolejnym efektywnym zwycięstwem potwierdziła, że będzie jednym z najbardziej liczących się zespołów do zdobycia mistrzostwa Włoch.

Zwycięstwo Bednorza

Azimut Modena wygrała z Consar Ravenna 3:1. Poza drugim setem (18:25), drużyna z Modeny pewnie pokonała rywala, jednak nasz przyjmujący nie może zaliczyć tego spotkania do udanych. Z 14 ataków skończył zaledwie 3 (skuteczność-21%) i zdobył jeden punkt blokiem. Jedynym pozytywnym aspektem jego gry było przyjęcie (50% skutecznego i 50% perfekcyjnego). Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Tine Urnaut (17 punktów.)

Dobry mecz Kędzierskiego

Zwycięstwo odniosła również Globo Banca Popolare, w której gra były rozgrywający Asseco Resovii Rzeszów Michał Kędzierski. Pierwszy set wygrała Emma Villas Siena (25:22). Kolejne dwie partie wygrała drużyna z Sory. Trzeci set ponownie wygrała Emma Villas i o losach meczu zadecydował tie-break. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Globo Banca Popolare. Polski rozgrywający zaliczył dobre spotkanie, zdobywając 4 punkty blokiem.

Porażka Włodarczyka

Bcc Castellana Grote przegrała z Kioene Padova 3-1. Ekipie Wojciecha Włodarczyka udało się zwyciężyć jedynie w trzecim secie (17:25), natomiast w pozostałych partiach nie zdołała przekroczyć granicy 20 punktów. Polski przyjmujący zdobył 8 punktów (7-atak, 1-zagrywka), notując 12% przyjęcia perfekcyjnego i 36% pozytywnego. MVP spotkania został wybrany Maurice Torres (18 punktów), były zawodnik ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle.