Serie A: Kolejne zwycięstwo drużyny Mateusza Bieńka

Cucine Lube Civitanova pokonała 3:1 Top Volley Latinę. Szansę do zaprezentowania się na parkiecie dostał w tym spotkaniu Mateusz Bieniek.

Pierwszy set rozpoczęło prowadzenie Cucine Lube (8:5). W połowie partii przewagę uzyskała Top Volley (16:15) i utrzymała ją przez większość czasu (21:19). Mistrzowie Włoch zdołali jednak doprowadzić do walki na przewagi i ostatecznie to oni wygrali set 28:26. W drugiej partii znacznie lepiej wypadli siatkarze z Civitanovy, którzy wypracowali sobie wysoką przewagę nad rywalami (16:11, 21:14) i wygrali 25:15. W trzeciej odsłonie meczu Top Volley Latina wykazała wolę walki. Zaczęła od trzypunktowej przewagi (8:5), którą utrzymywała przez większość seta (16:13). Pod koniec partii na prowadzenie wyszła Cucine Lube, ale drużyna gości zdołała rozstrzygnąć set na swoją korzyść 25:23. Czwarta partia rozpoczęła się prowadzeniem Top Volley (8:4). Po zaciętej walce prowadzenie osiągnęła ekipa gospodarzy (16:14). W pełnej napięcia końcówce, w której drużyny na zmianę osiągały prowadzenie, lepsza okazała się Cucine Lube Civitanova, wygrywając 25:23.

Mateusz Bieniek rozegrała całe spotkanie, zdobywając 10 punktów. W ataku przy skuteczności 40% zdobył 4 punkty, do tego dołożył 2 skuteczne bloki i 4 punktowe zagrywki.

Cucine Lube Civitanova – Top Volley Latina 3:1 (28:26, 25:15, 23:25, 25:23)

Kolejny mecz Cucine Lube Civitanova rozegra 13 listopada o godzinie 20:30 przeciwko Calzedonii Verona.

Źródło: legavolley.it