Serie A: Druga wygrana Bartosza Kurka

Vero Volley Monza wygrała z Calzedonią Verona 3:0. To druga wygrana drużyny Bartosza Kurka w tym sezonie.

Pierwszy set otworzyło prowadzenie Calzedonii Verona (8:4). W połowie przewaga gospodarzy zmniejszyła się do dwóch punktów (16:14), a pod koniec Vero Volley wyprzedziła rywali i wygrała set 25:21. Drugą partię rozpoczęła czteropunktowa przewaga ekipy z Monzy (8:4), która potem wzrosła do siedmiu punktów (16:9). Vero Volley Monza utrzymała prowadzenie do końca seta, wygrywając 25:19. Trzecią odsłonę meczu nieco lepiej rozpoczęła drużyna gości (8:7). Później Vero Volley oddaliła się od Calzedonii (16:12, 21:17) i wygrała 25:21.

Bartosz Kurek po raz kolejny był liderem swojego zespołu. Zdobył 19 punktów, w tym 15 atakiem (42% skuteczności), 3 blokiem oraz 1 zagrywką.

Calzedonia Verona – Vero Volley Monza 0:3 (21:25, 19:25, 21:25)

Kolejny mecz Vero Volley Monza rozegra 27 listopada o godzinie 20:30 przeciwko Cucine Lube Civitanova.

Źródło: legavolley.it