Serie A: Drużyna Wilfredo Leona znów zwycięska

W ramach rozegranego wcześniej spotkania 13. kolejki Serie A, Sir Safety Conad Perugia zmierzyła się z Itas Trentino. Zespół z Perugii okazał się lepszy od przeciwników wygrywając 3:1.

Pierwszy set rozpoczęło prowadzenie Itas Trentino (8:5). Z czasem Sir Safety osiągnęła czteropunktową przewagę (16:12) i utrzymała ją do końca partii, wygrywając 25:21. Druga odsłona meczu również zaczęła się prowadzeniem zawodników Trentino (8:7). W połowie zespół gości wyprzedził gospodarzy (16:14). Itas Trentino jednak nie zamierzało oddać zwycięstwa i pod koniec seta ponownie osiągnęło przewagę (21:18) i wygrało 25:20. Trzecią partię otworzyło prowadzenie siatkarzy z Perugii (8:5), które utrzymało się do końca seta (16:12, 21:17) i ostatecznie pozwoliło zakończyć gościom set na swoją korzyść 25:19. W czwartej partii na początku jednym punktem prowadziła ekipa gospodarzy (8:7). W połowie trzypunktowe prowadzenie uzyskała drużyna z Perugii (16:13). Końcówka seta była bardzo wyrównana, a finalnie wygrała Sir Safety 25:23.

Świetne spotkanie rozegrał Wilfredo Leon, który zdobył 23 punkty. Przy 61% skutecznośći w ataku zdobył 19  punktów, a do tego dołożył 1 punkt blokiem i 3 zagrywką.

Itas Trentino – Sir Safety Conad Perugia 1:3 (21:25, 25:20, 19:25, 23:25)

Kolejny mecz Sir Safety Conad Perugia rozegra 15 grudnia o godzinie 18:00 przeciwko Leo Shoes Modena.

Źródło: legavolley.it