Serie A: Drużyna Mateusza Bieńka lepsza od ekipy Bartosza Kurka

W meczu rozegranym w ramach 9. kolejki Serie A Vero Volley Monza zmierzyła się z Cucine Lube Civitanovą. Lepsi okazali się mistrzowie Włoch, którzy wygrali 3:1.

Pierwszy set rozpoczęło prowadzenie zawodników Cucine Lube (8:4), które z biegiem czasu znacznie powiększyli (16:11, 21:14) i nie pozostawiając złudzeń rywalom wygrali 25:16. Drugą odsłonę meczu otworzyła niewielka przewaga Vero Volley (8:7). W połowie jednak zespół z Civitanovy wyprzedził gości (16:13) i utrzymał prowadzenie do końca seta, wygrywając 25:21. W trzeciej partii natomiast lepiej zaprezentowali się siatkarze z Monzy. Od początku utrzymywali kilka punktów przewagi nad przeciwnikami (8:6, 16:13) i wygrali set 25:18. Czwarta partia była bardzo wyrównana. Na początku prowadziła Cucine Lube (8:7), a później ekipa gości wyprzedziła gospodarzy (16:15). Po zaciętej końcówce triumfowała ostatecznie Cucine Lube Civitanova 25:23.

Na boisku pojawili się polscy zawodnicy. Bartosz Kurek zdobył w całym meczu jedynie 8 punktów, w tym 6 atakiem przy 25% skuteczności oraz 2 blokiem. Mateusz Bieniek zagrał w trzecim i czwartym secie, łącznie zdobywając 6 punktów, w tym 4 atakiem (80% skuteczności) oraz 2 blokiem.

Cucine Lube Civitanova – Vero Volley Monza 3:1 (25:16, 25:21, 18:25, 25:23)

Kolejne spotkanie Cucine Lube Civitanova rozegra 15 grudnia o godzinie 18:00 przeciwko Kioene Padova. Natomiast następny mecz Vero Volley Monzy odbędzie się 1 grudnia o godzinie 18:00. Jej przeciwnikiem będzie Leo Shoes Modena.

Źródło: legavolley.it