Serie A: Dobre występy Bednorza i Leona, przegrana Włodarczyka i Kędzierskiego

W 5. kolejce Serie A kolejny świetny występ zanotował Wilfredo Leon, a Perugia utrzymuje się na szczycie tabeli. Dobry mecz rozegrał także Bartosz Bednorz, którego drużyna znajduje się tuż za Sir Safety Perugią, tracąc jedynie jeden punkt. W hicie kolejki Cucine Lube Civitanova wygrała z Itas Trentino 3-2.

Genialny Leon

Sir Safety Perugia wygrała  z Emma Villas Siena 3-1. Drużyna z Perugii słabo weszła w mecz, przegrywając pierwszego seta 23:25. W kolejnej partii jednak siatkarze ze Sieny nie byli w stanie przeciwstawić się rywalowi, przegrywając dość wysoko (25:11). Przez większość trzeciego seta pewnie prowadziła Perugia, jednak pod koniec Emma Villlas Siena zdołała doprowadzić do remisu. Drużyna Leona zdołała zachować przewagę i ostatecznie rozstrzygnąć set na swoją korzyść 30:28. Czwarty set już bez większych problemów wygrała Perugia (25:20), zwyciężając w całym meczu. Wilfredo Leon po raz kolejny dał pokaz swoich umiejętności, zdobywając 23 punkty (16-atak, 3-blok, 4-zagrywka), notując 62% skuteczności w ataku. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Filippo Lanza (15 punktów).

Wygrana Bednorza

Azimut Modena pewnie zwyciężyła z Top Volley Latina 3-0. W każdym secie od początku do końca kontrolowali sytuację, nie dając szans rywalom. Dobrze zaprezentował się Bartosz Bednorz, który zdobył 9 punktów. Skończył 8 z 13 ataków (skuteczność 62%), a także pozytywnie sprawował się w przyjęciu (50% pozytywnego i 50 perfekcyjnego).Azimut Modena aktualnie zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów.

Przegrana Kędzierskiego i Włodarczyka

Globo Banca Popolare nie zdołała przeciwstawić się Calzedonii Verona i przegrała 0-3. Pierwsze dwa sety zdominowali gospodarze,  nie pozwalając gościom na przekroczenie granicy 20 punktów (18:25, 17:25). W trzeciej partii to siatkarze Globo Popolare rozpoczęli lepiej i do końca walczyli o zwycięstwo, jednak Calzedonia nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa i trzeci set zakończył się wynikiem na korzyść gospodarzy 26:28.  MVP meczu został francuski atakujący Stephen Boyer (25 punktów). Jest to trzecia przegrana Michała Kędzierskiego w Serie A.

Kolejną porażkę na swoim koncie ma także Castellana Grote, w której gra Wojciech Włodarczyk. W 5. kolejce Serie A przegrała z Ravivre Axopower Milano 1-3. Castellana zdołała wygrać jedynie trzecią partię (25:21), ale pozostałe sety pewnie wygrała drużyna z Mediolanu. Mimo porażki polski przyjmujący może uznać mecz za udany. Zdobył bowiem 11 punktów (9-atak, 1-blok, 1-zagrywka). Ekipa Włodarczyka aktualnie znajduje się na końcu tabeli, mając jedynie 1 punkt.

Zwycięstwo Cucine Lube w hicie kolejki

Najciekawszym spotkaniem minionej kolejki był pojedynek Cucine Lube Civitanova-Itas Trentino. Po pięciosetowym boju zwycięstwo odniosła Cucine Lube. Mecz miał zacięty charakter. Pierwszą partię wygrało Itas Trentino (25:22). Druga została zdominowana przez ekipę gospodarzy (14:25). Świetnie spisywał się Yoandy Leal, który swoją zagrywką sprawił wiele problemów Trentino. Trzeci set rozstrzygnął się na korzyść drużyny gości (25:22), w której brylował serbski przyjmujący Uros Kovacevic. Trentino nie zdołało utrzymać przewagi i o wygranej w tym meczu miał zadecydować tie-break. W piątym secie przez dłuższy czas prowadziło Itas Trentino i wydawało się, że to ono postawi kropkę na „i”, ale Cucine Lube poderwało się do walki i to gospodarze cieszyli się końcowym triumfem 3-2. MVP meczu został wybrany Leal, który zdobył 21 punktów (15-atak, 6-zagrwka). Warto wyróżnić także Osmany Juantorenę (18 punktów) i Tsvetana Sokolova (20 punktów), którzy w dużej mierze przyczynili się do wygranej Cucine Lube

Wyniki 5. kolejki Serie A:

Sir Safety Conad Perugia – Emma Villas Siena 3:1 (23:25, 25:11, 30:28, 25:20)
Cucine Lube Civitanova – Itas Trentino 3:2 (22:25, 25:24, 22:25, 25:20, 15:13)
Calzedonia Verona – Globo Banca Popolare del Frusinte Sora 3:0 (25:18, 25:17, 28:26)
Revivre Axopower Milano – Bcc Castellana Grotte 3:1 (25:19, 25:17, 21:25, 25:19)
Consar Ravenna – Tonno Callipo Calabria Vibo Vatentia 3:1 (26:28, 25:23, 26:24, 25:21)
Kioene Padova – Vero Volley Monza  3:1 (25:20, 25:22, 17:25, 25:16)
Top Volley Latina – Azimut Leo Shoes Modena  0:3 (23:25, 16:25, 18:25)

Źródło: legavolley. it, flashscore. pl