Serie A: Cucine Lube Civitanova wyrównała stan rywalizacji o mistrzostwo Włoch

Po dwóch spotkaniach finałowych Sir Safety Conad Perugii i Cucine Lube Civitanova stan rywalizacji wynosi 1-1. Pierwszy mecz zwyciężyła drużyna z Perugii 3:0, natomiast drugi padł łupem ekipy z Civitanovy 3:1.

Gładkie zwycięstwo Perugii

W pierwszym spotkaniu finałowym Sir Safety Conad Perugia bez problemów pokonała rywali 3:0. Pierwsza partia rozpoczęła się od czteropunktowego prowadzenia Perugii (8:4). Potem przewaga gospodarzy zwiększyła się do ośmiu punktów (16:8), a pod koniec wynosiła aż 21:10. Set wygrała Perugia 25:13. Druga odsłona spotkania zaczęła się od niewielkiej przewagi Sir Safety (8:7). Z biegiem seta jednak prowadzenie drużyny gospodarzy znacznie się zwiększyło (16:12, 21:12). Partię zwyciężyła Perugia 25:18. Trzeci set rozpoczął się prowadzeniem Perugii (8:6). Znów Cucine Lube nie była w stanie przeciwstawić się rywalom, tracąc sporą ilość punktów (16:10, 21:15). Set ponownie zakończył się na korzyść gospodarzy 25:18.
MVP meczu został wybrany Luciano De Cecco, rozgrywający Sir Safety Conad Perugii. Wilfredo Leon był najlepiej punktującym siatkarzem w swojej drużynie, zdobywając 12 punktów (10 atakiem i 2 blokiem).

Odrodzenie Cucine Lube

Drugi mecz finałowy wygrała Cucine Lube Civitanova 3:1. Pierwszy set rozpoczęło prowadzenie Cucine (8:7), które potem powiększyło się (16:13, 21:16). Partię wygrała Cucine 25:19. Drugi set otworzyła pięciopunktowa przewaga Perugii (8:3). W połowie zwiększyła się ona do sześciu punktów (16:10). Pod koniec drużyna gospodarzy zdołała nieco zbliżyć się do rywali (21:19), ale ostatecznie set wygrała Perugia 25:22. Trzecia odsłonę spotkania rozpoczęło niewielkie prowadzenie Sir Safety (8:7), które utrzymywała niemal cały set (16:14, 21:20). W końcówce gospodarze zdołali wyprzedzić ekipę gości i wygrać 25:22. Czwarty set rozpoczął się od prowadzenia Cucine (8:7). Drużyna z Civitanowy utrzymała przewagę do końca partii (16:14, 21:18), wygrywając 25:19.
Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Yoandy Leal (20 punktów). Wilfredo Leon ponownie zaprezentował się na boisku z dobrej strony, zdobywając 21 punktów (16 atakiem 4 zagrywką i 1 blokiem).

Sir Safety Conad Perugia – Cucine Lube Civitanova 3:0 (25:3, 25:18, 25:18)
Cucine Lube Civitanova – Sir Safety Conad Perugia 3:1 (25:19, 22:25, 25:22, 25:19)

Źródło: legavolley.it