Serie A: Cucine Lube Civitanova mistrzem Włoch

Po pięciu spotkaniach finałowych tytuł mistrza Włoch uzyskała Cucine Lube Civitanova. W ostanim meczu pokonała Sir Safety Conad Perugię 3:2.

Pierwszy set rozpoczęła zdecydowana przewaga Perugii (8:2), która utrzymywała się niemal do końca partii (16:11, 21:15). W końcówce Cucine odrobiło nieco straty do rywali, ale ostatecznie set wygrała Sir Safety 25:22. Drugą odsłonę spotkania ponownie otworzyło prowadzenie gospodarzy (8:4). W połowie powiększyła się do pięciu punktów (16:11). Cucine Lube  zdołało zbliżyć się do gospodarzy (21:19), jednak Perugia wygrała set 25:21. W trzeciej partii zdecydowanie dominowała ekipa gości, która wygrała 25:12, nie dając szans gospodarzom. Trzeci set zaczął się od prowadzenie drużyny z Civitanovy (8:6). Potem jednopunktową przewagę osiągnęła Perugia (16:15). Goście w końcówce seta ponownie wyszli na prowadzenie (21:19) i wygrali 25:21, doprowadzając do tie-breaka. Ostateczna odsłona spotkania padła łupem Cucine Lube Civitanowy, która wygrała mecz 15:10.

MVP meczu został wybrany Osmany Juantorena (16 punktów). Dobrze zaprezentował się Wilfredo Leon, który zdobył 20 punktów, w tym aż 7 zagrywką, 12 atakiem i 1 blokiem.

Sir Safety Conad Perugia – Cucine Lube Civitanova (25:22, 25:21, 12:25, 21:25, 10:15)

Źródło: legavolley.it