Serie A: Cucine Lube Civitanova doprowadziła do remisu w finale

Po zwycięstwie nad Sir Safety Conad Perugią 3:0 Cucine Lube Civitanova przedłużyła swoje szanse na zwycięstwo w finale Serie A. O tym, kto zostanie mistrzem Włoch zadecyduje piąty mecz.

Pierwszy set rozpoczęło trzypunktowe prowadzenie Perugii (8:5). W połowie partii na prowadzenie wyszła drużyna z Civitanovy (16:14), która z czasem powiększyła przewagę (21:14) i wygrała 25:20. Drugi set zaczął się od niewielkiego prowadzenia ekipy Cucine Lube (8:7). Potem przewaga gospodarzy nad Perugią nieco się zwiększyła (16:12, 21:18). Set padł łupem Cucine 25:21. Trzecią odsłona spotkania otworzyło jednopunktowe prowadzenie  gospodarzy (8:7). W połowie przewaga Cucine zwiększyła (16:13). W końcówce strata Perugii do rywali wynosiła aż siedem punktów (21:14). Gościom nie udało się odrobić strat i mecz wygrała Cucine Lube 25:19.

MVP meczu został wybrany Osmany Juantorena (9 punktów). Wilfredo Leon był najlepiej punktującym zawodnikiem w swojej drużynie. Łącznie zdobył 12 punktów (10 atakiem, 1 blokiem i 1 zagrywką).

Cucine Lube Civitanova – Sir Safety Conad Perugia 3:0 (25:20, 25:21, 25:19)

Źródło: legavolley.it