Serie A: Bednorz pokonał Leona w czwartej odsłonie półfinału

Azimut Leo Shoes Modena pokonała Sir Safety Conad Perugię 3:0 w czwartym spotkaniu półfinałowym. O tym, która drużyna zagra w finale z Cucine Lube Civitanową zadecyduje piąty mecz.

Pierwszy set rozpoczęło jednopunktowe prowadzenie Perugii (8:7). W połowie przewagę osiągnęła  Modena (16:14), pod koniec jeszcze ją zwiększyła (21:17) i ostatecznie wygrała set 25:19. Drugą partię otworzyło prowadzenie Azimutu (8:7). Później na dwupunktowe prowadzenie wysunęła się Perugia (16:14). W końcówce gra była wyrównana, ale lepsza okazała się Modena, która wygrała 25:23. Trzeci set Modena rozpoczęła od prowadzenia 8:4. W połowie partii przewaga drużyny gospodarzy wynosiła aż siedem punktów (16:9). Perugia nie była w stanie przeciwstawić się rywalom i pod koniec przegrywała 21:13. Set wygrała Modena 25:17.

MVP spotkania został wybrany Ivan Zaytsev (12 punktów). Udane spotkanie zanotował Bartosz Bednorz, który zdobył 12 punktów (9 atakiem i 3 blokiem). Wilfredo Leon również dobrze zaprezentował się na parkiecie, zdobywając 14 punktów (10 atakiem, 3 zagrywką i 1 blokiem).