Serie A: Bartosz Bednorz lepszy od Bartosza Kurka

Leo Shoes Modena wygrała z Vero Volley Monzą 3:1. Po przeciwnych stronach siatki stanęli polscy zawodnicy – Bartosz Bednorz i Bartosz Kurek.

Mecz rozpoczęło jednopunktowe prowadzenie zespołu z Mozy (8:7). Potem przewagę osiągnęła Leo Shoes, z biegiem seta znaczne oddalając się od rywali (16:11, 21:13) i wygrywając 25:15. Drugi set miał niemal identyczny przebieg. Zaczął się prowadzeniem Vero Volley (8:7), a później przewagę uzyskali siatkarze z Modeny (16:12). Ostatecznie Leo Shoes wysoko wygrała 25:15. Trzecią partię otworzyło prowadzenie Leo Shoes Modeny (8:6). W połowie przewaga gości wynosiła aż sześć punktów (16:10). Potem gospodarze zaczęli odrabiać straty (21:19) i doprowadzili do gry na przewagi. Vero Volley ostatecznie wygrała set 26:24. Czwarta odsłona meczu była najbardziej zacięta. Rozpoczęła się dwupunktową przewagą drużyny z Monzy (8:6). Wyrównana walka trwała  niemal cały set (16:15, 21:19). W końcówce lepsza okazała się Leo Shoes Modena, która wygrała 25:22.

Bartosz Kurek zdobył w tym spotkaniu 16 punktów, w tym 12 atakiem (36% skuteczności), 3 blokiem oraz zagrywką. Bartosz Bednorz był najlepiej punktującym zawodnikiem swojego zespołu. Zdobył 20 punktów w tym 13 atakiem (68% skuteczności), 4 blokiem i 3 zagrywką.

Vero Volley Monza – Leo Shoes Modena 1:3 (15:25, 15:25, 26:24, 22:25)

Kolejne spotkanie Vero Volley Monza rozegra 7 grudnia o godzinie 20:30 przeciwko Globo Banca Popolare del Ferusinate Sora. Leo Shoes Modena następny mecz zagra przeciwko Calzedonii Verona, 8 grudnia o godzinie 15:00.

Źródło: legavolley.it