Sawicki i Piotrowski na przyjęciu w Bielsko-Białej!

W nowym sezonie w bielskich barwach zobaczymy dwóch młodych przyjmujących – do kadry dołączył Mikołaj Sawicki, kolejny sezon BBTS będzie reprezentować Tomasz Piotrowski,

Kolejny reprezentant Polski z kadry juniorów będzie grał w barwach BBTS w nowym sezonie. Po Sebastianie Adamczyku i Wiktorze Nowaku do drużyny braci Gradowskich dołączy Mikołaj Sawicki.

Mikołaj Sawicki zdobył złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów, w turnieju finałowym otrzymał dodatkowo nagrodę indywidualną dla MVP. Złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów jest efektem bardzo dobrze przepracowanego sezonu, cała drużyna zrobiła ogromne postępy sportowe. Mój indywidualny cel na nowy sezon to dobre wejście w seniorską siatkówkę i myślę, że BBTS jest do tego idealnym miejscem. Mikołaj był członkiem reprezentacji Polski juniorów w lipcowych Mistrzostwach Europy U20, z którą zajął szóste miejsce.

Mikołaj Sawicki urodził się 23 listopada 1999 roku w Piotrkowie Trybunalskim, ma 198 cm wzrostu. Wychowanek UMKS Volley 5 Piotrków Trybunalski, w poprzednim sezonie reprezentował barwy EKS Skra Bełchatów.

***

Drugi sezon w pierwszym zespole spędzi przyjmujący Tomasz Piotrowski.

W poprzednim sezonie Tomasz Piotrowski dołączył do kadry pierwszego zespołu. Powiem krótko, była to dla mnie dobra lekcja pokory, zdobyłem nowe doświadczenie i poczułem smak ogromnej porażki – mówi o poprzednim sezonie Tomasz Piotrowski. W nowym sezonie będę starał się pomóc drużynie najlepiej jak będę mógł, nie mogę myśleć o swoich celach, bo w tej grze chodzi o dobro drużyny i o jak najlepszy wynik sportowy, a co za tym idzie dobrze grający i współpracujący zespół – dodaje przyjmujący. 

Tomasz Piotrowski urodził się 2 września 1997 roku w Nowym Sączu, mierzy 198 cm wzrostu. W sezonie 2016/2017 zdobył z BBTS-em wicemistrzostwo Polski U-23.

Źródło: Informacja prasowa

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*