Ruben Schott przyjmującym Trefla Gdańsk

Ruben Schott podpisał roczny kontrakt z Treflem Gdańsk i w sezonie 2018/2019 będzie reprezentował barwy gdańskiego zespołu. Dla przyjmującego będzie to pierwszy rok spędzony na plusligowych parkietach. 

Ruben Schott mierzy 192 cm i 8 lipca skończy 24 lata. Przyjmujący w latach 2015-2017 występował w Berlin Recycling Volleys, z drużyną sięgnął wtedy po tytuł Mistrza Niemiec w sezonie 2016/2017 oraz wygrał Puchar Niemiec (2016 r.) i Puchar CEV (2016 r.). W ubiegłym sezonie Rubena mogliśmy obserwować we włoskiej Serie A, bronił on barw Revivre Milano.

– To bardzo młody gracz, ale już z dużym doświadczeniem, a także idealnie wpisujący się w kierunek, który obraliśmy przy transferach na sezon 2018/2019, by zbudować skład z zawodników perspektywicznych, którzy mogą się tutaj mocno rozwinąć. Po Maćku Muzaju i Marcinie Januszu to trzeci gracz z rocznika ’94, którego pozyskujemy przed kolejnymi rozgrywkami, ale właśnie z takimi młodymi, utalentowanymi, zmotywowanymi i głodnymi podnoszenia swoich umiejętności siatkarzami chcemy pracować – powiedział trener Andrea Anastasi.

Ruben Schott jest reprezentantem Niemiec. Mogliśmy go zobaczyć broniącego barw swojego kraju w tegorocznej Lidze Narodów. Przyjmujący wywalczył także ze swoją reprezentacją srebrny medal Mistrzostw Europy w 2017 roku.

– Bardzo się cieszę z możliwości gry w Treflu Gdańsk. Klub ma świetną opinię, a także występuje w jednej z najsilniejszych lig Europy. Słyszałem same dobre słowa zarówno o Treflu, jak i PlusLidze, a także nie mogę się też już doczekać gry przed polską publicznością, która jest najlepsza na świecie! – mówi Ruben Schott. – Cieszę się też z możliwości pracy z trenerem Anastasim – to bardzo doświadczony szkoleniowiec, który na swoim koncie ma już wiele medali i trofeów. Chciałbym zrobić przy nim kolejny krok w przód w mojej karierze, a także przyczynić się do kolejnego sukcesu – zarówno na jego koncie, jak i klubu oraz oczywiście moim. Mam też nadzieję, że uda mi się przy trenerze poprawić mój włoski –powiedział Ruben Schott.

Życzymy mu powodzenia w nowym klubie!

Autor: Angelika Golubek
Źródło: inf. własna, sport.trefl.com

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*