Rosyjski gigant zakontraktował Sama Deroo

Od kilku tygodni tygodni, w siatkarskim świecie mówiło się o odejściu Sama Deroo z zespołu z Kędzierzyna – Koźla. Spekulowano, gdzie trafi przyjmujący oraz zastanawiano się, jak dużym osłabieniem będzie dla klubu strata tego zawodnika. Wszystko stało się jednak już jasne i wiadomo, że Belg w tym sezonie wystąpi w barwach rosyjskiego Dynama Moskwa. 

Sam Deroo był kluczową postacią zespołu mistrza Polski. To z nim w składzie Grupa Azoty ZAKSA KędzierzynKoźle sięgnęła po trzy tytuły mistrza Polsbki (2016, 2017, 2019) oraz dwukrotnie zdobyła Puchar Polski (2017, 2019). Był on bez wątpienia jednym z liderów tej drużyny. 

Belg zdecydował jednak opuścić Polskę i dołączyć do rosyjskiego Dynama Moskwa, które ma aspiracje do zostania mistrzem kraju. W rosyjskiej drużynie, oprócz Belga, zobaczymy bowiem Stephana Maara czy Maksima Żygałowa. Deroo ma zastąpić kontuzjowanego Taylora Sandera, który będzie pauzował cały nadchodzący sezon, ze względu na kontuzję, której nabawił się podczas turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich. Belgisjki przyjmujący dołączył do drużyny na miesiąc przed startem tamtejszych rozgrywek, pozostawiając klub z Kędzierzyna bez zawodnika z pierwszej szóstki. Siatkarz ma za sobą także występy w takich klubach jak: Volleyteam Roeselare (2010– 2012), Pallavolo Modena (2012–2014) oraz Blu Volley Werona (2014–2015). Aktualnie z zespołem mistrza Polski trenuje Włoch Simone Parodi, nie wiadomo jednak, jak dalej potoczą się jego losy i czy zostanie na stałe w Kędzierzynie.

Autor: Julia Białasik
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*