Final Six: Rosjanie odnoszą drugie zwycięstwo we Francji

Rosjanie pokonali dzisiaj w trzech partiach reprezentację Stanów Zjednoczonych, jest to ich drugie zwycięstwo w Final Six. Obie drużyny jeszcze przed dzisiejszym spotkaniem miały zagwarantowany występ w półfinałach Ligi Narodów.

Rosja – USA 3:0 (25:22, 25:21, 25:21)

Rosja: Kovalev, Kliuka, Volvich, Volkov, Vlasov, Kobzar, Polataev, Kabeshov, Mikhaylov, Sokolov, Muserskiy, Karpuchow

USA: Russell, Jendryk, K. Shoji, Defalco, McDonell, Ensing, Watten

Spotkanie od dobrego ataku rozpoczął Russell 0:1. Jendryk zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki 4:5. Volvich zaatakował ze środka i Rosjanie prowadzili już 8:5. Po ataku Kliuki na tablicy widniał wynik 9:6. Świetnym atakiem popisał się Aaron Russell, ale mimo to Amerykanie przegrywali czterema oczkami 14:10. Jeffery Jendryk przekroczył linię podczas zagrywki 16:13. Reprezentanci USA doprowadzili do remisu 18:18. Rosjanie zablokowali Jendryka i prowadzili już 21:18. Kadra Rosji wygrała tego seta 25:22.

Drugą partię od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli Amerykanie. Maxim Mikhaylov zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki 5:4. Po ataku Kliuki Rosjanie prowadzili już 7:5. Po asie serwisowym Toray’a DeFalco reprezentacja USA wyszła na jednopunktowe prowadzenie 8:9. Jeffrey Jendryk popisał się świetnym atakiem ze środka 13:13. Po ataku Vlasova na tablicy widniał wynik 17:15. Russell znakomicie zaatakował, ale jego drużyna traciła do rywali trzy punkty 19:16. Ten sam zawodnik potem zaatakował w aut 21:17. Reprezentacja Rosji wygrała drugiego seta 25:21.

Od trzypunktowego prowadzenia trzecią odsłonę rozpoczęli Rosjanie. Volvich popisał się świetnym atakiem w okolice drugiego metra 7:6. Po ataku Antona Karpuchowa na tablicy widniał wynik 9:7. Aaron Russell swoim atakiem doprowadził do remisu 10:10. Jendryk zaatakował w aut, a Rosjanie mieli już trzy punkty przewagi 15:12. Volkov pomylił się w swoim ataku 16:13. Kyle Ensing zapisał kolejny punkt na swoim koncie, ale Amerykanie tracili do rywali cztery oczka 18:14. Volvich dobrze zaatakował ze środka 20:16. W aut zaatakował Poletaev 23:20. Reprezentanci Rosji wygrali tego set 25:21, a w całym spotkaniu zwyciężyli 3:0.

Autor: Angelika Golubek