Robert Prygiel nie jest już trenerem drużyny z Radomia

Klub Cerrad Enea Czarni Radom po niemal ośmiu latach zdecydował się na zakończenie współpracy z Robertem Pryglem.

W oficjalnym komunikacie zarząd klubu poinformował, że od dnia 14 stycznia 2021 roku, Robert Prygiel przestaje pełnić obowiązki pierwszego trenera zespołu z Radomia. Stanowisko to zajmie jego dotychczasowy asystent –  Dima Skoryy. Kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.

Robert Prygiel ze sztabem szkoleniowym zespołu z Radomia związany był od 2013 roku. W latach 2013-2015 oraz 2016-2021 pełnił funkcję pierwszego trenera, natomiast w sezonie 2015-2016 był asystentem Raula Lozano. Wcześniej wielokrotnie występował z radomskiej drużynie jako zawodnik grający na pozycji atakującego.

– Bardzo dziękuję Robertowi za to co zrobił przez wiele lat w Klubie zarówno jako zawodnik, grający trener a w ostatnich latach trener w rozgrywkach PlusLigi. Należy mu się za to ogromny szacunek ze strony Klubu i kibiców. Jako trener, szybko się rozwijał i nabierał doświadczenia, dlatego jestem pewien, że będzie osiągał dalsze sukcesy w swojej karierze trenerskiej. Wiem też, że jest oraz pozostanie prawdziwym wiernym kibicem „Czarnych” i zawsze tak będziemy go w Klubie traktować. Wyrażamy nadzieję, że w przyszłości Robert będzie mógł jeszcze nie raz pomóc naszemu Klubowi na wielu płaszczyznach. Dzisiaj musieliśmy jednak podjąć trudną decyzję, która wynika z faktu, że nadrzędnym celem Cerrad Enea Czarnych Radom jest realizacja celów sportowych. Wspólnie z Robertem uznaliśmy, że zmiana na stanowisku trenera może wpłynąć na zmianę gry naszej drużyny, co jest niezbędne ze względu na nadchodzące mecze decydującej fazy rozgrywek PlusLigi w obecnym sezonie – powiedział Wojciech Stępień, prezes WKS Czarni Radom S.A.

Zarówno zarząd drużyny jak i Robert Prygiel z szacunkiem wypowiadają się o zakończeniu współpracy licząc, że takie rozwiązanie poprawi dyspozycję zespołu w kolejnych spotkaniach.

– Dziękuję za dotychczasową współpracę drużynie z całym sztabem szkoleniowym, władzom Klubu i oczywiście Sponsorom bez których siatkówka na poziomie ekstraklasy w Radomiu nie mogłaby się rozwijać. Na szczególne podziękowanie zasługują również sektorowi kibice, którzy do końca potrafili w niekonwencjonalny sposób okazywać swoje wsparcie dla całej drużyny. Drużynie i nowemu trenerowi który mnie zastąpi życzę powodzenia i sportowych sukcesów. – powiedział ustępujący ze stanowiska pierwszego szkoleniowca drużyny Cerrad Enea Czarnych Radom, Robert Prygiel.

Drużyna Cerrad Enea Czarni Radom zajmuje obecnie 10. miejsce w tegorocznych rozgrywkach PlusLigi. Zajmowana pozycja na ten moment nie daje możliwości gry w fazie play-off.

Autor: Alicja Rejowska
Źródło: wksczarni.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*