Robbert Andringa przedłużył kontrakt

Holenderski przyjmujący, który do olsztyńskiego klubu przybył dopiero w tym sezonie, postanowił pozostać w Polsce przez kolejny rok.

Do PlusLigi trafił z francuskiego Stade Poitiers. Od początku sezonu 2017/2018 broniąc braw Indykpolu AZS Olsztyn zdobył dla klubu 248 punktów, na które złożyły się nie tylko liczne udane ataki, ale również szesnaście asów serwisowych i czterdzieści bloków, jednak jego główną rolą jest przyjęcie.

Czuję się tutaj bardzo dobrze – przyznaje Robbert Andringa. – Cieszę się, że mogę grać w topowym klubie, w jednej z najlepszych lig na świecie. Negocjacje nie trwały zbyt długo, szybko osiągnęliśmy porozumienie. Mam już pewne informacje, jak będzie wyglądała drużyna w przyszły sezonie. Oczywiście, nie chcesz grać w zespole, który poziomem będzie się negatywnie różnił od tego, który jest obecnie. Wiem, że tak nie będzie, dlatego decyzja o pozostaniu w Olsztynie na kolejny sezon nie była zbyt trudna.

Wiem, że Robbert miał kilka ofert bardziej atrakcyjnych niż nasza, ale podczas rozmów podkreślał, że nie ma zamiaru odchodzić z Olsztyna. Bardzo mu się podoba w naszym mieście i jest zadowolony ze współpracy z trenerem Roberto Santillim. Bardzo szybko doszliśmy do porozumienia. Cieszę się, że kibice będą mieli możliwość oglądania w kolejnym sezonie reprezentanta Holandii w barwach Indykpolu AZS Olsztyn.” – powiedział Tomasz Jankowski, Prezes Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. w Olsztynie.

Autor: Magdalena Żywicka
Źródło: indykpolazs.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*