Rewolucja kadrowa w Asseco Resovii Rzeszów

Po bombie transferowej związanej z Fabianem Drzyzgą, Asseco Resovia Rzeszów poinformowała o zakończeniu współpracy z siedmioma siatkarzami. Na tej liście znajdują się: Zbigniew Bartman, Bartłomiej Lemański, Kawika Shoji, Damian Schulz, Luke Perry i Nicholas Marechal oraz Nicolas Hoag.

Trzech Polaków opuszcza Rzeszów

Najwięcej w zespole spędził Bartłomiej Lemański, bo aż cztery sezony (od roku 2016). 24-letni środkowy był w składzie reprezentacji Polski podczas Pucharu Świata 2019, gdzie nasz zespół zajął drugie miejsce. Mierzący aż 217 centymetrów zawodnik jest uznawany za jednego z największych polskich talentów. Mówi się dużo o tym, że jego kolejnym klubem będzie VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. 

Zbigniew Bartman trafił do Rzeszowa z myślą, by powrócić do dobrej formy po ostatnich kontuzjach. Doświadczony atakujący zwiedził do tej pory niemal cały świat. Grał w Chinach, Argentynie, Katarze, Turcji, Francji, Rosji, we Włoszech, no i oczywiście w Polsce. Jego największym sukcesem jest złoto Mistrzostw Europy 2009.

Damian Schulz najlepsze sezony spędził w Treflu Gdańsk, z którym trafił na podium PlusLigi. Zdobył również złoto Mistrzostw Świata w 2018 roku. Grający na pozycji atakującego Schulz grał w Rzeszowie przez dwa lata.

Reprezentanci USA i Australii również odchodzą

Po transferze Drzyzgi i przedłużeniu kontraktu Marcinie Komendzie było już pewne, że rzeszowski zespół nie będzie miał miejsca dla kolejnego rozgrywającego. Oznacza to, że Kawika Shoji zakończył współpracę z Asseco Resovią Rzeszów. Obecnie zawodnik wrócił do ojczyzny, nie wiadomo nic o tym, gdzie zagra w kolejnym sezonie. Jest wielokrotnym zawodnikiem reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Zdobył z drużyną brąz Mistrzostw Świata w 2018 roku oraz brąz olimpijski w 2016 roku jak i również złoto Pucharu Świata 2015 i złoto Mistrzostw Ameryki Północnej i Środkowej 2017. 

Współpracę z drużyną zakończył również Luke Perry. Australijczyk grający na pozycji libero największe sukcesy odnosił na parkietach niemieckich oraz turniejach azjatyckich. Do dwukrotnego mistrzostwa Niemiec z Berlin Recycling-Volleys (2016/2017, 2017/2018) dorzucił ze swoją reprezentacją srebro Mistrzostw Azji 2019. W Rzeszowie grał dwa sezony.

Bez Nicholasa i Nicolasa w Rzeszowie

Kolejnym zawodnikiem, który opuszcza Podkarpacie jest Nicolas Marechal. Doświadczony Francuz zagrał w Rzeszowie tylko w jednym sezonie. Największe sukcesy odniósł w 2015 roku, gdzie zdobył złoto Mistrzostw Europy oraz złoto Ligi Światowej, reprezentował wtedy barwy PGE Skry Bełchatów.

Zespół opuścił też Nicholas Hoag. On również zagrał tylko rok w Rzeszowie. Najwięcej tytułów klubowych zdobył w Tours VB, gdzie wygrał trzy mistrzostwa Francji (2013-2016). Jest jedną z gwiazd reprezentacji Kanady, z którą udało mu się sięgnąć po tytuł mistrzów Ameryki Północnej (2015).

W nowym sezonie na pewno w zespole Asseco Resovii Rzeszów zagrają Nicolas Szerszeń, który powrócił po rocznym wypożyczeniu z Suwałk, oraz Marcin Komenda i Fabian Drzyzga. O transferze Drzyzgi pisaliśmy TUTAJ.

Autor: Kacper Wojciechowski
Źródło: assecoresovia.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*