Reprezentacja Serbii nie pojedzie na igrzyska

Reprezentacja Serbii przegrała dzisiaj drugie spotkanie rozgrywane w ramach turnieju w Niemczech. Pierwszego dnia poniosła porażkę z reprezentacją Francji, dzisiaj natomiast nie poradziła sobie w meczu przeciwko Bułgarii. Oznacza to, że Serbowie w tym roku nie wystąpią na olimpiadzie.

Serbowie dobrze wiedzieli, że nie pozostało im nic innego jak wygranie spotkanie przeciwko Bułgarom. Pierwszego dnia turnieju przegrali bowiem spotkanie z Francją.  Dzisiaj polegli jednak w starciu z Bułgarami.

Serbowie by zagwarantować sobie miejsce w półfinale musieli pokonać Bułgarów za trzy punkty. Ostatecznie całe spotkanie zostało przez nich przegrane 2:3.
Już pierwszy set nie okazał się najlepszy dla Serbów, bowiem dość wysoko tę partię wygrali Bułgarzy 21:25. Drugi set okazał się bardzo wyrównaną walką. Przez większość partii oba zespoły utrzymywały ze sobą bliski kontakt. Dopiero później Serbowie przejęli inicjatywę i wyszli na prowadzenie. Co ciekawe Bułgarom udało się nawet wyjść na prowadzenie, ale szybko je stracili i Serbowie mogli cieszyć się z pierwszego wygranego seta. Wygrana drugiej partii, wcale nie dodała Serbom odwagi. W dalszym ciągu w ich grze można było dostrzec nerwowość. Bułgarom za to zupełnie nie przeszkadzały bardzo mocne zagrywki rywali, dzięki swojemu sprytowi potrafili zamienić je na kolejne punkty, dzięki czemu w końcówce mieli dwa punkty przewagi. Przepustkę do półfinału turnieju w Berlinie dał Bułgarom Grozdanow, który zakończył trzecią partię. Od tego momentu było wiadomo, że na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 zabraknie Serbów. Szkoleniowiec Serbów wypuścił na boisko rezerwowych zawodników. Na początku ten pomysł zdawał egzamin, chociaż już po chwili Bułgarzy ponownie prowadzili. Ostatecznie Serbom udało się doprowadzić do tie-breaka, choć ostatecznie całe spotkanie wygrali Serbowie.

Serbia – Bułgaria 2:3 (21:25, 26:24, 22:25, 25:20, 13:15)

Serbia: Jovović, Petrić, Kovacević, Lisinac, Podrascanin, Atanasijević, Peković (libero) oraz Majstrović (libero), Luburić, Pekovic, Mitic, Krsmanovic, Stankovic, Vucicević

Bułgaria: Josifow, Grozdanow, Sokołow, Skrimow, Seganow, Atanasow, Salparow (libero) oraz N. Penczew, Czernokozew, Goczew, R. Penczew, Todorow, Karakaszew (libero)

Autor: Julia Białasik
Źródło: polsatsport.pl