Reprezentacja nie dla Damiana Wojtaszka

Damian Wojtaszek podczas czwartkowego treningu w Spale doznał urazu lewego kolana. Zawodnik został przebadany zarówno w Berlinie jak i w Łodzi, badania wykazały uraz chrząstki stawowej. W środę Wojtaszek przejdzie operacje. 

– Strasznie mi szkoda Damiana, bo widać było w jego oczach, że ma ogromną chęć zagrać w kadrze. W planach był jego udział w turniejach Ligi Narodów w Stanach Zjednoczonych i Australii. Dla mnie i mojego sztabu najważniejsze jest jednak zdrowie zawodników i to jest reguła, od której nie będzie odstępstwa – mówi Vital Heynen, trener męskiej kadry.

W obecnej sytuacji do Spały bardzo szybko przybyli zawodnicy rezerwowi, którzy po badaniach, zostali przez trenera odesłani do domów. Szansę na grę dostali Kacper Piechocki oraz Michał Żurek. W składzie na turniej w USA najprawdopodobniej znajdzie się Piechocki, a w Australii pokaże się Żurek. Ostateczny skład zespołu na każdy z turniejów będzie znany dopiero tuż przed rozpoczęciem gier i będzie zależał od dyspozycji sportowej oraz stanu zdrowia zawodników.

Autor: Julia Białasik
Źródło: pzps.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*